Home > Dom i ogrodnictwo > Ogród dla dzieci, czyli co powinno znajdować się na przydomowym placu zabaw?

Ogród dla dzieci, czyli co powinno znajdować się na przydomowym placu zabaw?

Zabawa – to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Jeśli więc, masz duży ogród i możesz sobie na to pozwolić, zorganizuj atrakcyjną przestrzeń dla swojego malucha. Miejsce, w którym będzie mógł się wybiegać, wybawić na świeżym powietrzu, cały czas pozostając w zasięgu wzroku rodziców. Huśtawki, domki, czy ścianka wspinaczkowa dla dzieci, nie tylko zapewnią mu świetną zabawę, ale również optymalny rozwój psychoruchowy.

Plac zabaw w ogrodzie – dla małego i dużego

Ruch na świeżym powietrzu, to coś czego potrzebuje każde dziecko. Duża dostępność sprzętu i wyobraźnia rodziców pozwolą tak zorganizować przestrzeń w ogrodzie, aby była ona atrakcyjna, bezpieczna i rozwijająca dla dziecka w każdym wieku. Należy oczywiście pamiętać, aby sprzęt był dopasowany do możliwości i zainteresowań młodego człowieka. Co więc, powinno znajdować się na przydomowym placu zabaw?

Przy maluchu sprawdzi się:

– piaskownica – najlepiej zamykana, żeby piasek jak najdłużej pozostał czysty;

– niewysoka zjeżdżalnia;

– huśtawka – najlepiej z zabezpieczeniem, żeby dziecko nie wypadło;

– domek do zabawy lub namiot;

– wszelkiego rodzaju tunele i bujaki;

– stolik i krzesełko – żeby dziecko mogło odpocząć np. rysując, czy spożywając posiłek.

Dla starszych można postawić drabinki, wysokie zjeżdżalnie, domek na drzewie, trampoliny. Fajną alternatywą jest również ścianka wspinaczkowa dla dzieci, czy też kopuły lub liny do wspinania. Możliwości jest naprawdę dużo, dlatego też warto zapytać o zdanie samego zainteresowanego. To powinno być w końcu jego ulubione miejsce, jego mały raj w ogrodzie.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =