Transport morski – najważniejsze informacje

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Transport morski – najważniejsze informacje
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Globalizacja, będąca obecnie narastającym zjawiskiem, powoduje wzrost znaczenia transportu. Łańcuchy logistyczne obejmują obecnie już nie tylko podmioty położone w różnych krajach. Bardzo często poszczególne elementy systemów, zapewniających dostawy towarów, znajdują się na różnych kontynentach. W takich warunkach droga morska jest jednym z najefektywniejszych sposobów przemieszczania materiałów i produktów.

Transport morski – co warto o nim wiedzieć?

Transport morski jest najczęściej jedynie jednym z etapów, jakie pokonują surowce i wyroby. Bardzo często konieczny jest kilkukrotny przeładunek oraz wykorzystanie – w celu dostarczenia ich na miejsce przeznaczenia – z kombinacji różnych środków transportu. Ułatwieniu tych działań służą różne rozwiązania organizacyjne i techniczne. Do tych pierwszych zaliczyć możemy przede wszystkim funkcjonowanie sieci przedsiębiorstw, koordynujących procesy logistyczne na różnych etapach – przykładem może być to, co znajdziemy na stronie internetowej http://www.hartwig.szczecin.pl/. Natomiast sztandarowym przykładem rozwiązań technologicznych, ułatwiających tak transport morski, jak i późniejszy przeładunek towarów, są standardowe kontenery. Ich zastosowanie ułatwia zdecydowanie wszelkie prace manipulacyjne na styku różnych gałęzi transportu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zastosowanie i budowa łożysk baryłkowych
W szeroko rozumianym przemyśle wykorzystywane są powszechnie różnorodne drobne części, które montuje się w poszczególnych urządzeniach oraz maszynach. Mowa tutaj […]
Polecamy