Home > Biznes i marketing > Transport morski – najważniejsze informacje

Transport morski – najważniejsze informacje

Globalizacja, będąca obecnie narastającym zjawiskiem, powoduje wzrost znaczenia transportu. Łańcuchy logistyczne obejmują obecnie już nie tylko podmioty położone w różnych krajach. Bardzo często poszczególne elementy systemów, zapewniających dostawy towarów, znajdują się na różnych kontynentach. W takich warunkach droga morska jest jednym z najefektywniejszych sposobów przemieszczania materiałów i produktów.

Transport morski – co warto o nim wiedzieć?

Transport morski jest najczęściej jedynie jednym z etapów, jakie pokonują surowce i wyroby. Bardzo często konieczny jest kilkukrotny przeładunek oraz wykorzystanie – w celu dostarczenia ich na miejsce przeznaczenia – z kombinacji różnych środków transportu. Ułatwieniu tych działań służą różne rozwiązania organizacyjne i techniczne. Do tych pierwszych zaliczyć możemy przede wszystkim funkcjonowanie sieci przedsiębiorstw, koordynujących procesy logistyczne na różnych etapach – przykładem może być to, co znajdziemy na stronie internetowej http://www.hartwig.szczecin.pl/. Natomiast sztandarowym przykładem rozwiązań technologicznych, ułatwiających tak transport morski, jak i późniejszy przeładunek towarów, są standardowe kontenery. Ich zastosowanie ułatwia zdecydowanie wszelkie prace manipulacyjne na styku różnych gałęzi transportu. 

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =