Home > Dom i ogrodnictwo > Najlepsze płytki na podłogę

Najlepsze płytki na podłogę

Okazuje się, że płytki różnego rodzaju są coraz częściej wybierane jako materiał wykończenia podłogi. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo są funkcjonalne, praktyczne, trwałe i mogą stanowić doskonały element wykończenia wnętrz. Jakie płytki najlepiej wybierać? Co brać pod uwagę podczas zakupów tego rodzaju materiału wykończeniowego? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Idealne płytki podłogowe, czyli jakie?

Przede wszystkim zwracaj uwagę na parametry techniczne płytek. Powinny być najlepszej jakości, mrozoodporne, trwałe, odporne na ciężar, zarysowania, ścieranie czy zabrudzenia. Na podłodze najlepiej sprawdzą się płytki o gładkiej strukturze, ale takie, które będą antypoślizgowe. Jeśli planujesz ogrzewanie podłogowe, koniecznie sprawdź przewodnictwo cieplne wybranych kafelków.

Aspekty estetyczne płytek podłogowych

W reprezentacyjnych salonach pięknie prezentują się płytki o dużym rozmiarze z tylko minimalną fugą, które dają wrażenie jednolitej powierzchni. Świetne są te, które imitują naturalny kamień, na przykład marmur. Ogromną popularnością cieszy się też gres. Mniejsze płytki sprawdzają się w przestrzeni kuchennej i łazienkowej, hitem są te w kształcie heksagonów czy rybiej łuski. 

Warto pamiętać, że płytki podłogowe mogą stanowić główny dekor w klasycznych wnętrzach i być bazą na tyle uniwersalną, aby dobierać do nich rozmaite ozdoby. Zwracaj uwagę na listwy wykończeniowe do płytek czy kolor fug, one również wpływają na finalny efekt wizualny podłogi.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =