Home > Dom i ogrodnictwo > Wybieramy podłogę do salonu

Wybieramy podłogę do salonu

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym i najczęściej eksploatowanym wnętrzem w całym domu, dlatego warto w nim wykonać podłogę, która będzie atrakcyjna wizualnie, a jednocześnie wytrzymała. Powinna ona również pasować do ogólnej stylistyki i poszczególnych elementów składających się na aranżację. Do wyboru mamy wiele rodzajów pokryć, choć ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza tradycyjne deski i panele. Jeśli naszym celem jest stworzenie oryginalnej podłogi sklep internetowy jest doskonałym miejscem do zakupu niezbędnych materiałów. 

Propozycje dla tradycjonalistów i miłośników nowoczesnych rozwiązań

Sporym powodzeniem wśród osób wybierających pokrycie podłogowe do salonu cieszą się klasyczne deski, pozyskiwane zarówno z gatunków drzew rodzimych, jak i egzotycznych. Ułożona z nich prawidłowo podłoga prezentuje się bowiem niezwykle okazale i majestatycznie, a jednocześnie jest ponadprzeciętnie trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym można ją pokrywać farbami o oryginalnym kolorze lub lakierem w celu zwiększenia atrakcyjności i dodatkowej ochrony. Znakomitą alternatywą dla drewnianych podłóg jest parkiet, czyli nawierzchnia z listewek ułożonych w konkretny wzór – np. jodełkę albo szachownicę. Wymaga ona jednak zawsze cyklinowania i szpachlowania, a także zabezpieczenia warstwą lakieru. Inne godne polecenia pokrycia to m.in.:

– parkiety przemysłowe – składające się z wąskich deseczek (tzw. lamelek) wykonanych z litego drewna, ułożonych ściśle obok siebie i przyklejonych do podłoża

– panele – drewniane albo laminowane; ich podstawową zaletą jest niska cena oraz szybki i łatwy montaż, a także brak konieczności cyklinowania i wielokrotnego lakierowania (są fabrycznie polerowane i zabezpieczane)

– terakota – najczęściej tworzona z twardych, dekoracyjnych płytek ceramicznych i doskonale współpracująca z ogrzewaniem podłogowym

– wykładzina dywanowa (np. elastyczna)

– panele winylowe

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 4 =