Magazyn – jakie przedmioty są niezbędne?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Magazyn – jakie przedmioty są niezbędne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze zorganizowany magazyn pozwala zaoszczędzić czas i energię, potrzebne do manewrowania paletami z ładunkiem. Aby usprawnić pracę takiego miejsca, warto zastosować w nim regały przepływowe. Składają się one z wielu tuneli, do których dodawany jest towar na paletach. Konstrukcja takiego regału powoduje, że paczki zsuwają się po rolkach na przeciwną część konstrukcji. Tam następuje załadunek palet na wózki widłowe do dalszego transportu.

Do jakich towarów warto wykorzystać regały rolkowe?

Przestrzeń magazynowa musi być w pełni wykorzystana. Z tego powodu w każdym takim miejscu znajdują się duże ilości różnego rodzaju regałów. Wybór tych przepływowych jest dobry w przypadku przechowywania towarów o krótkim terminie ważności. Może to być żywność, leki, lub chemikalia. Czasami jednak regały tego typu znajdują zastosowanie w przypadku innych towarów, ze względu na wygodę użytkowania i znaczną oszczędność czasu. Raz załadowany towar nie musi być poprawiany i czeka tylko na dalszą podróż. Ten wygodny system operowania paletami, jest również w pełni bezpieczny, nawet dla delikatnych ładunków. Rolki są pochylone tylko o kilka stopni, aby umożliwić delikatny spadek towarów na przeciwny koniec regałów. Sama konstrukcja półek sprawia, że palety nie ulegają uszkodzeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wybór wycieraczki zewnętrznej – na co zwrócić uwagę?
Wybór wycieraczki zewnętrznej – na co zwrócić uwagę?
Dla wielu z nas wycieraczka zewnętrzna to jedynie mało istotny element, który ma umożliwić usunięcie zanieczyszczeń z obuwia, aby nie […]
Polecamy