Trudny wyjazd ze skrzyżowania – jak poprawić na nim widoczność?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Trudny wyjazd ze skrzyżowania – jak poprawić na nim widoczność?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przemieszczanie się samochodem przez teren miejski w godzinach szczytu nie należy do łatwych zadań. Nawet kierowcy z wieloletnim doświadczeniem w takich warunkach mogą mieć kłopoty na drodze. Szczególnie niebezpieczne w tym czasie mogą być miejsca o podwyższonym ryzyku. Należą do nich zabudowane wjazdy, ronda, skrzyżowania czy ciasne uliczki. W jaki sposób można poprawić bezpieczeństwo takich terenów?

Bezpieczeństwo na drodze to priorytet

Wszędzie tam, gdzie występują miejsca o zwiększonym ryzyku kolizji, najlepiej zamontować lustra drogowe, które z pewnością poprawią widoczność. Głównym zadaniem w tej sytuacji jest wyeliminowanie tak zwanych martwych punktów. W ten sposób można uniknąć kolizji, a pojazdy biorące udział w ruchu drogowym będą miały ułatwione poruszanie się. Należy przy tym pamiętać, że lustra muszą być prawidłowo ustawione. Nie mogą zniekształcać rzeczywistego obrazu. W jakim miejscu powinno się montować tego typu pomoce? Przede wszystkim na skrzyżowaniach ciasnych uliczek, z których wyjazd nie jest bezpieczny. Również zabudowane wyjazdy mogą sprawiać wiele kłopotu. Jeśli przystanki znajdują się na łuku drogi, również w takim miejscu powinny się znaleźć lustra. Należy pamiętać, że tego typu pomoce drogowe nie tylko pozwalają dostrzec zagrożenia, ale też pomagają określić prędkość, z jaką poruszają się inne pojazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Umiejętności, które pozwalają na łatwe zdobycie pracy za granicą
Umiejętności, które pozwalają na łatwe zdobycie pracy za granicą
Współczesny rynek pracy stawia przed osobami w wieku produkcyjnym wiele wyzwań. Skuteczne poszukiwanie satysfakcjonującego zatrudnienia wymaga elastyczności i gotowości do […]
Polecamy