Home > Life & Style > Odzież, która przyda się podczas jazdy motocyklem

Odzież, która przyda się podczas jazdy motocyklem

Odzież motocyklowa jest kluczowa nie tylko z uwagi na estetykę, ale również bezpieczeństwo kierującego. Odpowiednio wytrzymałe ubrania mogą w skrajnych sytuacjach uniknąć obtarć albo urazów. Zwiększają także komfort przemieszczenia i przewożenia przedmiotów. Która odzież przyda się do jeżdżenia motocyklem? 

Spodnie i kurtka 

Bezpieczeństwo jazdy zwiększa nie tylko kask, ale również spodnie i kurtka. Najczęściej wykonane są one ze skóry albo materiałów syntetycznych. Ważna jest odpowiednia grubość, która nie tylko dopasuje się do trudnych warunków atmosferycznych, ale także zwiększy bezpieczeństwo przy otarciach. W razie ciepłej pogody przyda się letnia kurtka, gdzie musi znaleźć się odpowiednia membrana wewnętrzna – pozwala ona pozbyć się nadmiaru pary wodnej oraz odprowadza wilgoć. 

Buty oraz odzież dodatkowa 

Każdy motocyklista powinien pamiętać o dodatkowych ochraniaczach. Zwykle znajdują się one w okolicy kolan oraz łokci. Kluczowy jest także wybór odpowiednich butów, które powinny mieć idealny rozmiar oraz być odpowiednio wytrzymałe. Po odpowiednim zabezpieczeniu się można pomyśleć o odzieży dodatkowej, która ma odróżniać motocyklistę pod względem estetycznym. Warto w tym celu wspomóc się chustą na głowę w formie bandany lub dodatkową klamrą na pasek. Można także pomyśleć o kolorowym kominie w stylu harleyowców lub z motywami pirackimi. 

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =