Akcesoria dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Akcesoria dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób skarży się na ból kręgosłupa. Jego przyczyną jest najczęściej nadmierne przeciążenie, a także siedzący tryb życia oraz brak ruchu. Lekceważenie problemu jest najgorszym możliwym rozwiązaniem, ponieważ może skutkować dyskopatią, czyli chorobą zwyrodnieniową, która w znacznym stopniu utrudni nam codzienne funkcjonowanie. W celu uśmierzenia bólu warto zaopatrzyć się np. w magnetyczny stabilizator, dostępny w tym sklepie internetowym: https://butterfly-mag.com/pl/p/Magnetyczny-stabilizator-kregoslupa-Harmonium-z-dopinka/77.

Odpowiedni materac to podstawa 

W przypadku uciążliwych bólów kręgosłupa konieczne jest zwłaszcza zakupienie specjalnego materaca medycznego, posiadającego stosowny atest i wyposażonego w regulację twardości. Należy wybrać model idealnie dostosowany do wzrostu, tak aby głowa ani stopy nie wystawały poza łóżko. Alternatywną konstrukcją jest materac termoelastyczny, który wyróżnia się tym, że pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało dopasowuje się do jego kształtu. Kolejnym wartym zainteresowania akcesorium jest mata magnetyczna lecznicza, składająca się z kilku segmentów połączonych ze sobą rzepami.

Można ją z powodzeniem położyć na podłodze lub łóżku. Stymuluje ona komórki ciała do szybszej regeneracji, co skutkuje niwelowaniem stanów zapalnych, a w konsekwencji i bólu. Podobne działanie wykazuje zresztą magnetyczny stabilizator kręgosłupa, który dodatkowo optymalnie go usztywnia (zakładany jest na odcinek lędźwiowy). Inne niezwykle przydatne i efektywne rozwiązania to m.in. wygodne krzesło z regulacją pochylenia, zagłówkiem i podłokietnikami oraz mata do wanny z funkcją hydromasażu (ewentualnie panel prysznicowy przeznaczony do tego celu).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Praktyczne pojemniki do domu
Odpowiednia organizacja to klucz do zachowania porządku w domu. Szczególnie istotną rolę odgrywa ona w naszym najbliższym otoczeniu, gdyż ułatwia […]
Polecamy