Z jakim problemem pomoże psychoterapeuta

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Z jakim problemem pomoże psychoterapeuta
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapeuta może pomóc nam z różnymi problemami. Wiele też zależy od konkretnej osoby, jej umiejętności i specjalizacji. Z czym można się najczęściej zgłosić do kogoś, kto prowadzi psychoterapię?

Nałogi

Z pewnością głównym zadaniem psychoterapeutów z Polski jest leczenie uzależnionych. Większość z nich jak np. psychoterapeuta w Warszawie na Żoliborzu przeprowadzi odpowiednią psychoterapię pod tym kątem. Jednak uzależnienie to nie tylko alkoholizm czy narkomania. Mamy także do czynienia w dzisiejszych czasach z uzależnieniami od: hazardu, jedzenia, seksu, gier komputerowych, internetu, leków, zakupów, telefonu czy mediów społecznościowych. Wszyscy ludzie z tym problemami znajdą pomoc w gabinecie psychoterapeutycznym.

Syndrom DDA/DDD

Bardzo często można spotkać się z terapiami dla ludzi z syndromem „Dorosłego Dziecka Alkoholika” bądź „Dorosłego Dziecka Dysfunkcji” w skrócie kolejno DDA i DDD. Zajmuje się tym psychoterapeuta w Warszawie na Bielanach, ale takich specjalistów znajdziemy w każdym większym mieście. Zwykle mamy do czynienia z terapiami indywidualnymi (sam na sam z terapeutą) oraz z terapią grupową.

Fobie

Na fobie najlepsza jest psychoterapia. Można za jej pomocą przełamać strach przed wodą, pająkami, wysokością czy przed innymi bodźcami, które wywołują w nas paniczny strach.

Na jakie problemy?

Psychoterapeuta pomoże z leczeniem z nałogów, syndromu DDA/DDD czy będzie pomocny podczas przełamywania jakieś fobii. Oczywiście pomoże nam on jeszcze z wieloma innymi problemami – wszystko zależy od jego specjalizacji, wiedzy, doświadczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Komplet biżuterii ślubnej – jak wybrać ten właściwy?
Większość kobiet uczestniczy w swoim życiu w kilku bardzo istotnych dla nich wydarzeniach. Jedną z tych okazji jest ślub. Nic […]
Polecamy