Z jakim problemem pomoże psychoterapeuta

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Z jakim problemem pomoże psychoterapeuta
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapeuta może pomóc nam z różnymi problemami. Wiele też zależy od konkretnej osoby, jej umiejętności i specjalizacji. Z czym można się najczęściej zgłosić do kogoś, kto prowadzi psychoterapię?

Nałogi

Z pewnością głównym zadaniem psychoterapeutów z Polski jest leczenie uzależnionych. Większość z nich jak np. psychoterapeuta w Warszawie na Żoliborzu przeprowadzi odpowiednią psychoterapię pod tym kątem. Jednak uzależnienie to nie tylko alkoholizm czy narkomania. Mamy także do czynienia w dzisiejszych czasach z uzależnieniami od: hazardu, jedzenia, seksu, gier komputerowych, internetu, leków, zakupów, telefonu czy mediów społecznościowych. Wszyscy ludzie z tym problemami znajdą pomoc w gabinecie psychoterapeutycznym.

Syndrom DDA/DDD

Bardzo często można spotkać się z terapiami dla ludzi z syndromem „Dorosłego Dziecka Alkoholika” bądź „Dorosłego Dziecka Dysfunkcji” w skrócie kolejno DDA i DDD. Zajmuje się tym psychoterapeuta w Warszawie na Bielanach, ale takich specjalistów znajdziemy w każdym większym mieście. Zwykle mamy do czynienia z terapiami indywidualnymi (sam na sam z terapeutą) oraz z terapią grupową.

Fobie

Na fobie najlepsza jest psychoterapia. Można za jej pomocą przełamać strach przed wodą, pająkami, wysokością czy przed innymi bodźcami, które wywołują w nas paniczny strach.

Na jakie problemy?

Psychoterapeuta pomoże z leczeniem z nałogów, syndromu DDA/DDD czy będzie pomocny podczas przełamywania jakieś fobii. Oczywiście pomoże nam on jeszcze z wieloma innymi problemami – wszystko zależy od jego specjalizacji, wiedzy, doświadczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest domena ninja?
Czym jest domena ninja?
Domena ninja należy do nowej grupy domen branżowych, które mają na celu nie tylko odświeżyć przestarzałe adresowania stron internetowych, ale […]
Polecamy