W jakim celu wykorzystywane są pomiary oświetlenia?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
W jakim celu wykorzystywane są pomiary oświetlenia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie jest ważnym elementem naszego życia, zasadniczo taki, bez którego obecnie tego życia sobie nawet nie wyobrażamy, gdyby oświetlenia zabrakło. Oświetlamy miejsca, w których pracujemy, bawimy się i odpoczywamy, ale także używamy go aktywnie podczas przemieszczania się pojazdami. W jakim więc celu stosujemy pomiary oświetlenia Poznań?

Podczas mierzenia oświetlenia można kontrolować kilka elementów:

Natężenie światła – mierzone jest w lumenach (lm) lub kandelach (cd). Jest to miara tego, ile światła pada na daną powierzchnię z jednego konkretnego kierunku. Natężenie światła jest często używane przez producentów, gdy opisują jasność swoich produktów. Na przykład, jeśli kupisz monitor LCD o natężeniu światła 250 cd/m², to oznacza to, że jeśli umieścisz monitor dokładnie metr od białej ściany, to na ścianę padnie 250 cd/m².

Iluminancja – iluminacja jest mierzona w luksach (lx) lub świecach stóp (fc). Mierzy ile światła pada na daną powierzchnię ze wszystkich kierunków jednocześnie. Iluminacja jest często używana przez projektantów, którzy zlecają pomiary oświetlenia Poznań, gdy chcą oni stworzyć konkretną atmosferę w pomieszczeniu – na przykład w restauracjach lub muzeach.

Kiedy stosowane są pomiary oświetlenia?

Zlecając pomiary oświetlenia Poznań, celem oceny konkretnego urządzenia , chcesz wiedzieć, czy zapewniają one odpowiednie oświetlenie do zamierzonego celu. Na przykład, jeśli zdecydowałeś się na użycie lamp wpuszczanych w szafki kuchenne w domu, będziesz chciał, aby zapewniały one wystarczające oświetlenie do przygotowywania żywności i gotowania posiłków. Aby określić, czy tak się dzieje, można użyć testu strumienia świetlnego. Jest to jeden z elementów składających się na pomiary oświetlenia, a jest tego dużo więcej!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak się reklamować?
Jak się reklamować?
O tym, że reklama jest dźwignią handlu każdy wie już od najmłodszych lat. Nie każdy jednak wie jak prawidłowo przeprowadzać […]
Polecamy