Home > Dom i ogrodnictwo > Dlaczego powinno się kupować firany na wymiar?

Dlaczego powinno się kupować firany na wymiar?

Firany są elementem wystroju, który nadaje wnętrzom wyjątkowego wrażenia elegancji, przytulności i tworzy ciepłą, domową atmosferę. Wielość wzorów i materiałów sprawia, że każdy może dopasować produkt do swojego gustu. Jednak kupując gotowe firanki, nigdy nie mamy gwarancji, że będą one w pełni przystosowane do naszych okien. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup produktu szytego na wymiar.

Czy szycie firan na wymiar się opłaca?

Firanki szyte w ramach indywidualnego zlecenia są zazwyczaj droższe niż te dostępne od ręki, ale jest to inwestycja, która się opłaca. Korzystając z tego rozwiązania, unikamy sytuacji, gdy zestaw firan nie pasuje do okien, jakie mamy w mieszkaniu. A może tak być w przypadku nietypowego układu oraz okien nierówno osadzonych. Zlecając zaprojektowanie i uszycie zestawu firanek, możemy wybrać interesujące nas kolory i materiały, które nie zawsze są dostępne od ręki w sklepie. Otrzymujemy też zestaw z konkretną, zadeklarowaną przez nas ilością elementów. Unikamy wówczas sytuacji, gdy w gotowym komplecie firan jest po prostu za mało.

Zlećmy uszycie firan gdy szukamy oryginalnego projektu

Firany na metry to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą urządzić mieszkanie w oryginalny sposób. Możemy wówczas zlecić dodanie takich fantazyjnych elementów, jak żaboty, marszczenia czy innego rodzaju ozdoby – wszystko wedle gustu. Jednak nawet jeśli interesuje nas prosty wzór, bez dekoracyjnych rozwiązań, i tak warto wybrać firany metrażowe. Będziemy mieli wówczas pewność, że zakupiony produkt idealnie wpasuje się w rozmiar i ilość okien. Unikniemy też sytuacji, gdy firanka wisi po prostu nierówno. Pamiętajmy, że dobrze dobrane firanki tworzą klimat mieszkania i jego niepowtarzalną aurę.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 3 =