Jak wybrać wygodny wózek spacerowy dla małego dziecka?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jak wybrać wygodny wózek spacerowy dla małego dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózek spacerowy to niesamowicie ważny gadżet zarówno dla rodzica, jak i dla malucha. Zazwyczaj niemowlak przesiada się do lżejszej wersji pojazdu w momencie, gdy zaczyna siadać. Warto pamiętać, że zmuszanie dziecka do tej pozycji źle wpływa na jego rozwój fizyczny, dlatego starajmy się podążać za naszym szkrabem i niczego nie przyspieszajmy. Kiedy nasza pociecha będzie gotowa, by przesiedzieć większość spaceru, poczucie bezpieczeństwa da mu możliwość patrzenia na rodzica. Dopiero na kolejnych etapach mały odkrywca znudzi się widokiem mamy oraz taty i będzie gotowy jeździć przodem, bacznie obserwując przy tym otoczenie.

Najważniejsze cechy dobrej spacerówki

Wózek spacerowy musimy wybrać tak, by był wygodny dla malca i dla rodzica. Szerokie siedzisko montowane w obu kierunkach, przestronna budka, która skutecznie ochroni przed słońcem lub deszczem to tylko niektóre istotne cechy. Poszukując modelu marzeń, starajmy się dopasować oglądane przez nas propozycje poszczególnych producentów do naszych oczekiwań. Inny wózek sprawdzi się na krętych, gładkich jak lustro chodnikach, a inny w lesie lub na polach. Im trudniejszy teren, tym lepsza powinna być amortyzacja kół.

Ważna jest także długość, jak też regulacja rączki. Na ten aspekt uwagę muszą zwrócić przede wszystkim osoby wysokie. Dobrym rozwiązaniem dotyczącym tapicerki charakteryzują się np. wózki Cybex. Producent zadbał o to, by we wszystkich modelach tkanina była odporna na zabrudzenia i łatwa w utrzymaniu. Dzięki systemowi zamków bez problemu zdejmiemy materiał siedziska, mając tym samym możliwość wyprania go.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skręcić meblościankę?
Jak skręcić meblościankę?
Remont pokoju jest zawsze wyzwaniem dla naszych umiejętności organizacji czasu i przestrzeni. Nierzadko musimy także wykazać się manualnie, wykonując drobne […]
Polecamy