Home > Biznes i marketing > Na czym polega audyt księgowy?

Na czym polega audyt księgowy?

Coraz więcej firm działających w naszym kraju decyduje się na przeprowadzenie zaawansowanego audytu księgowego. Stanowi on bowiem optymalną formę kontroli i analizy wszelkiej dokumentacji, a także kondycji finansowej. Efektem jest zazwyczaj znaczne podniesienie wiarygodności przedsiębiorstwa, co przekłada się pośrednio na zyski. Profesjonalne usługi w omawianym zakresie świadczy m.in. biuro DRD, którego oferta jest dostępna na http://www.drd.pl.

Idealne rozwiązanie dla małych i dużych jednostek gospodarczych

Audyt księgowy polega przede wszystkim na dokładnym zbadaniu ogółu ksiąg rachunkowych i sprawozdań finansowych pod kątem prawidłowości ich prowadzenia oraz zawartych treści. W trakcie audytu dochodzi ponadto do szczegółowej weryfikacji najważniejszych spraw związanych z kadrami i płacami. Nierzadko są też udzielane właścicielowi danej firmy przydatne wskazówki dotyczące zakresu prowadzenia systemów księgowania czy sposobów na efektywne kontrolowanie przepływów finansowych. Pamiętajmy o tym, że obowiązkowy audyt obejmuje wszystkie banki, spółki ubezpieczeniowe i akcyjne, przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 50 osób na stały etat i firmy o rocznych przychodach powyżej 5 mln euro.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − osiem =