Na czym polega audyt księgowy?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Na czym polega audyt księgowy?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej firm działających w naszym kraju decyduje się na przeprowadzenie zaawansowanego audytu księgowego. Stanowi on bowiem optymalną formę kontroli i analizy wszelkiej dokumentacji, a także kondycji finansowej. Efektem jest zazwyczaj znaczne podniesienie wiarygodności przedsiębiorstwa, co przekłada się pośrednio na zyski. Profesjonalne usługi w omawianym zakresie świadczy m.in. biuro DRD, którego oferta jest dostępna na http://www.drd.pl.

Idealne rozwiązanie dla małych i dużych jednostek gospodarczych

Audyt księgowy polega przede wszystkim na dokładnym zbadaniu ogółu ksiąg rachunkowych i sprawozdań finansowych pod kątem prawidłowości ich prowadzenia oraz zawartych treści. W trakcie audytu dochodzi ponadto do szczegółowej weryfikacji najważniejszych spraw związanych z kadrami i płacami. Nierzadko są też udzielane właścicielowi danej firmy przydatne wskazówki dotyczące zakresu prowadzenia systemów księgowania czy sposobów na efektywne kontrolowanie przepływów finansowych. Pamiętajmy o tym, że obowiązkowy audyt obejmuje wszystkie banki, spółki ubezpieczeniowe i akcyjne, przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 50 osób na stały etat i firmy o rocznych przychodach powyżej 5 mln euro.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie typy narzędzi można wyróżnić na rynku?
Jakie typy narzędzi można wyróżnić na rynku?
Elektronarzędzia to powszechnie stosowane przyrządy zasilane prądem elektrycznym. Aby zwiększyć komfort ich stosowania, coraz częściej wyposażone są w praktyczne akumulatory. […]
Polecamy