Na czym polega audyt księgowy?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Na czym polega audyt księgowy?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej firm działających w naszym kraju decyduje się na przeprowadzenie zaawansowanego audytu księgowego. Stanowi on bowiem optymalną formę kontroli i analizy wszelkiej dokumentacji, a także kondycji finansowej. Efektem jest zazwyczaj znaczne podniesienie wiarygodności przedsiębiorstwa, co przekłada się pośrednio na zyski. Profesjonalne usługi w omawianym zakresie świadczy m.in. biuro DRD, którego oferta jest dostępna na http://www.drd.pl.

Idealne rozwiązanie dla małych i dużych jednostek gospodarczych

Audyt księgowy polega przede wszystkim na dokładnym zbadaniu ogółu ksiąg rachunkowych i sprawozdań finansowych pod kątem prawidłowości ich prowadzenia oraz zawartych treści. W trakcie audytu dochodzi ponadto do szczegółowej weryfikacji najważniejszych spraw związanych z kadrami i płacami. Nierzadko są też udzielane właścicielowi danej firmy przydatne wskazówki dotyczące zakresu prowadzenia systemów księgowania czy sposobów na efektywne kontrolowanie przepływów finansowych. Pamiętajmy o tym, że obowiązkowy audyt obejmuje wszystkie banki, spółki ubezpieczeniowe i akcyjne, przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 50 osób na stały etat i firmy o rocznych przychodach powyżej 5 mln euro.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trudny wyjazd ze skrzyżowania – jak poprawić na nim widoczność?
Trudny wyjazd ze skrzyżowania – jak poprawić na nim widoczność?
Przemieszczanie się samochodem przez teren miejski w godzinach szczytu nie należy do łatwych zadań. Nawet kierowcy z wieloletnim doświadczeniem w […]
Polecamy