Jak dbać o odzież z lnu?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jak dbać o odzież z lnu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubrania wykonane z naturalnego lnu od wielu lat goszczą w garderobach milionów ludzi na całym świecie. Mowa tutaj m.in. o sukienkach, spodniach, casualowych marynarkach, dziecięcych bodach, koszulach, a nawet skarpetkach. Swą popularność zawdzięczają przede wszystkim temu, że są wyjątkowo przewiewne, antyalergiczne i wytrzymałe, a na dodatek świetnie odprowadzają wilgoć z ciała. Z niniejszego artykułu dowiemy się, w jaki sposób prawidłowo dbać o lniane ubrania damskie, męskie czy dziecięce, tak aby służyły przez co najmniej kilka sezonów.  

Kluczowe zasady dotyczące prania i nie tylko

Lniane tkaniny są stosunkowo lekkie i subtelne, dlatego wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Najważniejsze jest oczywiście pranie, przed którym zawsze należy bardzo dokładnie zapoznać się z instrukcją umieszczoną na metce. Można bez problemu wykorzystać zwykłą pralkę automatyczną, ale warunkiem jest ustawienie delikatnego programu i temperatury maksymalnie do 35-40 stopni Celsjusza – odnosi się to w szczególności do ubrań kolorowych. W przeciwnym razie istnieje spore ryzyko, że materiał ulegnie skurczeniu bądź w skrajnym przypadku rozerwaniu. Zaleca się również nie używanie silnych detergentów i unikanie nadmiernego napełnienia pralki, ponieważ sprzyja to pojawianiu się nieestetycznych zagnieceń oraz odkształceń. Oto pozostałe istotne zasady dbania o odzież ze szlachetnego lnu:

– suszenie wyłącznie w poziomie i po uprzednim strzepnięciu,

– powstrzymywanie się od wieszania na standardowym wieszaku czy sznurku,

– prasowanie w momencie, gdy tkanina jest jeszcze delikatnie wilgotna (pożądana temperatura to około 200 stopni),

-unikanie wybielania i chlorowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie i w jakim celu stosuje się pożywki bakterii?
Gdzie i w jakim celu stosuje się pożywki bakterii?
W naszym świecie istnieje sporo różnych patogenów. Jeden z ich rodzajów stanowią bakterie. Te drobne mikroorganizmy odpowiadają za szereg chorób, […]
Polecamy