Jak często należy sprawdzać stan wycieraczek w pojeździe?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jak często należy sprawdzać stan wycieraczek w pojeździe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wycieraczki to wyjątkowo niepozorny, ale jednocześnie bardzo ważny element każdego pojazdu osobowego. Wpływają bowiem na ogólny komfort oraz bezpieczeństwo jazdy poprzez zagwarantowanie kierowcy optymalnej widoczności. Najbardziej użyteczne okazują się oczywiście w okresie jesiennym i zimowym, gdy mamy do czynienia z dużą ilością opadów atmosferycznych (deszcz, śnieg). Jeśli posiadamy samochód marki francuskiej, to wysokiej klasy wycieraczki bez problemu będzie można nabyć w następującym sklepie internetowym France Auto.

Regularna wymiana to konieczność

W wycieraczkach samochodowych najszybciej ulega zużyciu żądło pióra, czyli delikatny element bezpośrednio przylegający do szyby. Jego uszkodzenie objawia się zazwyczaj nieefektywną pracą całej konstrukcji, czyli pozostawianiem na powierzchni wyraźnych smug, a także jedynie fragmentarycznym zbieraniem wody. Jest to uciążliwe w szczególności podczas deszczu, bo znacząco utrudnia kierowcy prawidłowe widzenie, zwiększając tym samym ryzyko kolizji bądź wypadku. Pozostałe istotne oznaki awarii wycieraczek to m.in. wyraźnie słyszalne piszczenie albo skrzypienie, mechaniczne rozwarstwienie gumy oraz uszkodzenie konektora wykonanego z tworzywa sztucznego. Najlepiej jest przeprowadzać dokładną weryfikację stanu omawianych elementów dwa razy w roku – na początku jesieni, kiedy rozpoczyna się okres ich intensywnej eksploatacji, oraz od razu po zimie, gdy były narażone na szkodliwe działanie soli i zanieczyszczeń występujących w błocie pośniegowym. W razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości idealnym rozwiązaniem jest szybka wymiana wycieraczek na nowy model, co ze względu na niską cenę i łatwość montażu nie powinno stanowić dla nikogo problemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Praca w biurze – czy dystrybutor wody jest konieczny?
Praca w biurze – czy dystrybutor wody jest konieczny?
Jednym z głównych obowiązków pracodawcy jest zapewnienie pracownikom dostępu do wody pitnej. Może to być woda z wodociągów, o ile […]
Polecamy