Naczepy do samochodów ciężarowych – co należy o nich wiedzieć

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Naczepy do samochodów ciężarowych – co należy o nich wiedzieć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody ciężarowe są niezbędne do sprawnego transportu ciężkich ładunków lub dużej ilości przedmiotów. Nie byłyby one jednak w pełni funkcjonalne, gdyby nie naczepy, czyli pewnego rodzaju przyczepa bez przedniej osi, której przednia części spoczywa na ciągniku siodłowym. Zwykle ma ona duże rozmiary, dlatego pozwala na swobodny przewóz naprawdę sporej ilości dóbr. Gdy naczepa zostanie połączona z ciągnikiem siodłowym, razem tworzą one samochód ciężarowy wykorzystywany przez profesjonalne firmy zajmujące się szeroko pojętym transportem. Co należy wiedzieć o naczepach?

Istotne fakty na temat naczep ciężarowych

Mówiąc o naczepach, trzeba zaznaczyć, że dzielą się ona na kilka rodzajów. Jedną z najprostszych naczep jest tzw. firanka, a więc naczepa, której boki przysłonięte są specjalną kurtyną. Jest ona odsuwana wyłącznie na czas załadunku oraz rozładunku. Zupełnie podobna do niej jest plandeka, również posiadająca kurtynę. Różnica między nimi polega na tym, że w pierwszym przypadku kurtyna odchylana jest na bok, podczas gdy w drugim odwijana w górę. Co ważne, plandeka to naczepa wykorzystywana najczęściej w branży transportowej. Poza tym znane są też chłodnie, czyli naczepy przystosowane do przewozu towarów wymagających niskiej temperatury, izoterma utrzymująca stałą temperaturę wewnątrz, naczepa z ruchomą podłogą pozwalająca na ułatwiony załadunek i rozładunek, a także cysterna czy wywrotka. Wszystkie naczepy zupełnie jak sam ciągnik siodłowy, muszą być w dobrym stanie technicznym przed każdą podróżą. Z tego względu konieczne jest przeprowadzanie ich przeglądów i serwisu, gdy pojawią się uszkodzenia. W razie gdy potrzebna będzie naprawa naczep Dębica jest jednym z miast, gdzie można znaleźć specjalistyczne warsztaty zajmujące się nią kompleksowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trudny wyjazd ze skrzyżowania – jak poprawić na nim widoczność?
Trudny wyjazd ze skrzyżowania – jak poprawić na nim widoczność?
Przemieszczanie się samochodem przez teren miejski w godzinach szczytu nie należy do łatwych zadań. Nawet kierowcy z wieloletnim doświadczeniem w […]
Polecamy