Home > Technologie & IT > Szamba betonowe – co musisz wiedzieć?

Szamba betonowe – co musisz wiedzieć?

W przypadku domów jednorodzinnych, które nie mogą zostać podłączone do sieci kanalizacyjnej, konieczne jest zawsze znalezienie alternatywnej metody na efektywne odprowadzanie ścieków. Godne polecenia jest zwłaszcza szambo betonowe, występujące w postaci bezodpływowego zbiornika. Wymaga ono jedynie zwykłego zgłoszenia w starostwie powiatowym, ewentualnie w urzędzie danego miasta. Jeśli interesują nas wytrzymałe szamba betonowe radomsko to miasto, gdzie od lat działa firma specjalizująca się w ich produkowaniu. 

Mnóstwo korzyści za rozsądną cenę

Szambo betonowe musi być przede wszystkim idealnie dobrane pod względem pojemności do konkretnego gospodarstwa domowego. Przyjmuje się, że dla czteroosobowej rodziny zużywającej przeciętną ilość wody na dobę w zupełności wystarczy zbiornik mający od 9 do maksymalnie 12 metrów sześciennych (jednokomorowy bądź dwukomorowy). Do kluczowych zalet tego rodzaju konstrukcji zaliczamy: 

-optymalną szczelność – ryzyko przedostania się toksycznych substancji do środowiska naturalnego jest znikome,

-bardzo dużą odporność – na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki pogodowe,

-łatwość obsługi – ogranicza się ona do dodawania preparatów bakteryjnych i wzywania firmy asenizacyjnej w celu opróżniania z nieczystości,

-brak możliwości wypchnięcia na powierzchnię przez wody gruntowe (z powodu ogromnej wagi),

-atrakcyjną cenę – za standardowy model zapłacimy od 2000 zł do 3000 zł.

Dodajmy, że montaż zbiornika betonowego na posesji wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu w postaci dźwigu i podnośnika hydraulicznego. Za pomocą tych maszyn umieszcza się szambo w przygotowanym uprzednio wykopie.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × cztery =