Zanim ciężarówka wyruszy w trasę – co sprawdzić

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Zanim ciężarówka wyruszy w trasę – co sprawdzić
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód ciężarowy powinien być kontrolowany przed każdą dłuższą trasą. Działanie takie jest niezbędne, aby firma nie musiała pokrywać gigantycznych kosztów napraw w zagranicznych warsztatach. Ponadto odpowiednie kontrole dają pewność, że firma nie będzie musiała ponosić opłat karnych za opóźnioną lub nie zrealizowaną dostawę.

Weryfikacja stanu technicznego

Części do samochodów ciężarowych podlegają większym obciążeniom eksploatacyjnym niż ich odpowiedniki w autach osobowych. Dlatego pewne elementy należy poddać skrupulatnej weryfikacji przed każdym wyjazdem, który dotyczy trasy mierzonej w tysiącach kilometrów. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy hamulce nadal gwarantują odpowiednie właściwości techniczne. Długa trasa wiąże się z pokonywaniem wielu wzniesień, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne, jeśli załadowany samochód nie ma w pełni sprawnych hamulców.

Warto jednocześnie sprawdzić poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych. Latem należy dokładnie sprawdzić ilość płynu do chłodnicy. Kierowcy ciężarówek przed wyjazdem zazwyczaj kontrolują też stan oświetlenia, a w razie potrzeby od razu wymieniają uszkodzone żarówki. Nie należy zapominać o badaniu ciśnienia w oponach, szczególnie jeśli w kolejną trasę auto udaje się z dosyć ciężkim ładunkiem. Niektóre firmy zalecają swoim kierowcom, aby kontrolowali także stan amortyzatorów i pozostałych elementów zawieszenia.

Wśród profesjonalnych firm transportowych doskonałą renomą cieszy się hurtownia motoryzacyjna w Poznaniu, która potrafi najszybciej dostarczyć nawet nietypowe części. Czas dostawy jest ważny, jeśli samochód ciężarowy ma być gotowy przed zaplanowanym wyjazdem.
Niesprawna ciężarówka może być powodem wielu kłopotów, jeśli pokonuje długą trasę. Firma wykorzystująca taki pojazd nie tylko traci czas, ale również niemałe pieniądze. Z tego powodu przed każdą daleką trasa zaleca się drobiazgową kontrolę samochodu oraz jego najważniejszych części.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich przypadkach ogrodzenie działki będzie nieuniknione?
W jakich przypadkach ogrodzenie działki będzie nieuniknione?
Większość właścicieli działek decyduje się na ogrodzenie swoich posesji. Ma to wiele zalet, wśród których dominują względy bezpieczeństwa, a także […]
Polecamy