Home > Technologie & IT > Wózek dwukołowy – zastosowanie

Wózek dwukołowy – zastosowanie

Wózki transportowe dwukołowe to stosunkowo proste konstrukcje przeznaczone do przewożenia towarów o regularnych kształtach na krótkich dystansach. Wykorzystuje się je choćby w przestrzeniach magazynowych, hurtowniach, sortowniach, dużych sklepach, firmach kurierskich, zakładach produkcyjnych, portach i na placach budowy. Są przystosowane do obciążenia wynoszącego maksymalnie 300 kg. Jeśli interesują nas niezawodne wózki dwukołowe, to bez problemu znajdziemy je w asortymencie tej firmy z Łubianki koło Torunia: https://agromech.com.pl/40-wozki-transportowe-dwukolowe.

Modele taczkowe wiodą prym

Standardowy wózek dwukołowy składa się z solidnej platformy odpornej na uszkodzenia mechaniczne (o wymiarach 20 x 40 cm bądź 40 x 40 cm), stalowego szkieletu, ergonomicznych uchwytów gwarantujących dobry chwyt podczas obsługi (z tworzywa sztucznego), a także wytrzymałych na przebicie gumowych kół (ewentualnie pneumatycznych). Jest przy tym zaskakująco lekki i poręczny. Od wielu lat największą popularnością cieszą się modele taczkowe uniwersalne, zapewniające optymalny komfort i jednocześnie bezpieczeństwo pracy. Idealnie nadają się one do sprawnego przewożenia następujących ładunków: worków (np. z karmą dla zwierząt, piaskiem, nawozami ogrodniczymi), gazet, paczek kurierskich, skrzynek z wodą mineralną, piwem i innymi napojami, urządzeń AGD i RTV, niektórych mebli oraz różnych pojedynczych towarów o średniej wielkości. Istnieją ponadto specjalistyczne wózki dwukołowe przystosowane wyłącznie do transportowania beczek (posiadają pasy mocujące) czy butli gazowych (umiejętnie wyprofilowane). 

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 3 =