Wózek dwukołowy – zastosowanie

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Wózek dwukołowy – zastosowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki transportowe dwukołowe to stosunkowo proste konstrukcje przeznaczone do przewożenia towarów o regularnych kształtach na krótkich dystansach. Wykorzystuje się je choćby w przestrzeniach magazynowych, hurtowniach, sortowniach, dużych sklepach, firmach kurierskich, zakładach produkcyjnych, portach i na placach budowy. Są przystosowane do obciążenia wynoszącego maksymalnie 300 kg. Jeśli interesują nas niezawodne wózki dwukołowe, to bez problemu znajdziemy je w asortymencie tej firmy z Łubianki koło Torunia: https://agromech.com.pl/40-wozki-transportowe-dwukolowe.

Modele taczkowe wiodą prym

Standardowy wózek dwukołowy składa się z solidnej platformy odpornej na uszkodzenia mechaniczne (o wymiarach 20 x 40 cm bądź 40 x 40 cm), stalowego szkieletu, ergonomicznych uchwytów gwarantujących dobry chwyt podczas obsługi (z tworzywa sztucznego), a także wytrzymałych na przebicie gumowych kół (ewentualnie pneumatycznych). Jest przy tym zaskakująco lekki i poręczny. Od wielu lat największą popularnością cieszą się modele taczkowe uniwersalne, zapewniające optymalny komfort i jednocześnie bezpieczeństwo pracy. Idealnie nadają się one do sprawnego przewożenia następujących ładunków: worków (np. z karmą dla zwierząt, piaskiem, nawozami ogrodniczymi), gazet, paczek kurierskich, skrzynek z wodą mineralną, piwem i innymi napojami, urządzeń AGD i RTV, niektórych mebli oraz różnych pojedynczych towarów o średniej wielkości. Istnieją ponadto specjalistyczne wózki dwukołowe przystosowane wyłącznie do transportowania beczek (posiadają pasy mocujące) czy butli gazowych (umiejętnie wyprofilowane). 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak unikać wypadków pracując w magazynie?
Jak unikać wypadków pracując w magazynie?
Bezpieczeństwo w magazynach to poważna sprawa. Kiedy jesteś w magazynie, jesteś otoczony przez ciężkie maszyny i urządzenia. Łatwo o obrażenia, […]
Polecamy