Zepsuta tokarka – co zrobić, aby uniknąć przestoju w firmie?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Zepsuta tokarka – co zrobić, aby uniknąć przestoju w firmie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tokarka to rodzaj obrabiarki przemysłowej przeznaczonej stricte do uzyskiwania pożądanego kształtu różnych obiektów o powierzchni bryłowej. W swojej konstrukcji posiada ostry nóż skrawający i wiertło, a opcjonalnie również narzędzie gwintujące. Obecnie powszechnie wykorzystywane są zwłaszcza nowoczesne modele numeryczne, czyli sterowane komputerowo przez wykwalifikowanych operatorów z uprawnieniami (zwane fachowo CNC). Niestety każda tokarka od czasu do czasu może ulec awarii, co wymaga szybkiej reakcji ze strony właściciela.

Systematyczne serwisowanie z pewnością znacznie ograniczy ryzyko

Nowoczesne tokarki służą zarówno do toczenia zgrubnego i wykańczającego, jak i do tradycyjnego wytaczania, rowkowania, gwintowania, wygładzania czy przecinania. Idealnie nadają się do obróbki obiektów drewnianych, stalowych, mosiężnych i wykonanych z tworzyw sztucznych. Ich dużą zaletą jest z pewnością to, że pozwalają w miarę łatwo wytwarzać nawet elementy o skomplikowanym kształcie, takie jak choćby tłoki silników samochodowych, złącza rurociągowe, wałki lotnicze i śruby używane w medycynie.

Aby funkcjonowały w pełni sprawnie przez długi czas, muszą być przede wszystkim regularnie serwisowane pod kątem technicznym, dokładnie czyszczone z pyłu po każdorazowej eksploatacji, a także smarowane dedykowanym preparatem olejowym w celu zabezpieczenia powierzchni przed korozją. W przeciwnym razie wzrasta prawdopodobieństwo awarii napędu elektrycznego, prowadnic, wrzecion, łożysk, szczotek, listew zębatych czy przekładni. Konsekwencja to unieruchomienie sprzętu, co przekłada się na straty finansowe. W takiej sytuacji zachodzi konieczność jak najszybszej naprawy uszkodzonego komponentu. Jeśli interesują nas profesjonalne remonty tokarek Wrocław to miasto, gdzie działa firma specjalizująca się w tym zakresie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W co powinien być wyposażony gabinet okulistyczny?
W co powinien być wyposażony gabinet okulistyczny?
Osoby posiadające wadę wzroku powinny koniecznie odwiedzić profesjonalny gabinet okulistyczny. Jest to bowiem miejsce, w którym skutecznie diagnozuje się i […]
Polecamy