Przemysłowe wagi i ich rodzaje

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Przemysłowe wagi i ich rodzaje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Waga to jeden z najczęściej używanych przyrządów pomiarowych w każdej branży i dziedzinie. Pozwala na wyznaczenie masy danej części poprzez najczęściej prosty i szybki pomiar. W przemyśle stosuje się wagi techniczne, które dostosowywane są do indywidualnych potrzeb klienta w zależności od wymogów dokładności pomiaru, udźwigu lub miejsca pracy. Dzięki bardzo zróżnicowanej produkcji przemysłowej na rynku dzisiaj można spotkać wiele rodzajów wag przemysłowych.

Czym profesjonalnie zmierzyć ciężar  towarów?

Szeroką ofertę wag przemysłowych można proponuje sklep https://elektrowag.pl/. Znajdziemy tam profesjonalne przyrządy służące do dokładnych pomiarów masy różnego rodzaju przedmiotów takie jak :

– hakowe – znajdujące swoje zastosowanie głównie w branży samochodowej oraz w gospodarstwach rolnych. Solidna obudowa jest elementem stałym, z którego zwisa w dół hak służący do pomiaru masy. Dzięki niewielkim gabarytom, może być montowana nawet w trudno dostępnych miejscach.

– paletowe, które stosuje się wszędzie tam, gdzie przechowuje się towary na paletach. Posiadają one specjalne wycięcie na swojej powierzchni, aby wózek widłowy łatwo mógł zważyć paletę towarem.

– platformowe, znajdują zastosowanie w magazynach oraz dużych sklepach, gdzie waży się towary o dużej masie. Można bowiem wjechać na nią pojazdem z mierzonym towarem, dzięki czemu pomiar jest wygodny i bardzo szybki.

– magazynowe, które dzięki dużej powierzchni płyty ważącej, realizują pomiary masy w hurtowniach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje bram garażowych – od czego zależy wybór?
Właściwa brama garażowa to wiele korzyści – komfort użytkowania garażu, zabezpieczenie majątku znajdującego się w nim czy eleganckie wykończenie budynku. […]
Polecamy