Home > Life & Style > Jak komfortowo wykonać w domu pedicure?

Jak komfortowo wykonać w domu pedicure?

Zadbane stopy to prawdziwy atut – niezależnie od pory roku czy rodzaju butów, jakie nosimy. Nie zawsze mamy czas i fundusze, aby poddać się profesjonalnemu zabiegowi w gabinecie kosmetycznym, jednak pedicure z powodzeniem możemy wykonać również w domu. Wystarczą dobrej jakości narzędzia i odrobina czasu, aby przywrócić stopom świeży, zadbany wygląd.

Jakie narzędzia przydadzą się do domowej pielęgnacji stóp?

Pierwszym krokiem podczas domowej sesji pedicure powinno być zmiękczenie skóry stóp (wcześniej należy oczywiście usunąć z paznokci lakier). Do miski z ciepłą wodą wlewamy kosmetyk zmiękczający, a także łyżkę lub dwie soli kuchennej. Moczymy stopy przez około kwadrans, a następnie usuwamy zrogowaciały naskórek za pomocą gruboziarnistej tarki. Kolejny etap to nadanie paznokciom odpowiedniej długości oraz wygładzenie brzegów przy pomocy pilnika. Zwróćmy uwagę, aby stosowane przez nas cążki do paznokci były dobrej jakości, najlepiej wykonane ze stali nierdzewnej. Pozwoli to na skuteczną pielęgnację nawet grubych czy wrastających paznokci i bezproblemowe usunięcie skórek. Dobrą inwestycją jest zakup profesjonalnej frezarki, która usprawni pedicure robiony w domowych warunkach.

O czym warto pamiętać, samodzielnie wykonując pedicure?

Po obcięciu i wypolerowaniu paznokci warto zrobić peeling, który dodatkowo oczyści, nawilży i odżywi skórę stóp. Możemy stworzyć specyfik z dostępnych w domu składników lub kupić gotowy produkt o możliwie naturalnym składzie. Pamiętajmy o zachowaniu zasad higieny i utrzymujmy w czystości wszystkie stosowane narzędzia. Dbajmy o to, aby były one suche, co uniemożliwi namnażanie się szkodliwych bakterii i grzybów. Jeśli korzystamy z frezarki do paznokci, warto zdecydować się na zakup worka antymikrobiologicznego, dzięki któremu zapobiegniemy rozwojowi patogenów. Takie worki można zamówić na https://narzedziakosmetyczne.com.pl/pl/producer/Yuki/30. Na zakończenie zabiegu możemy posmarować stopy kremem nawilżającym i pomalować paznokcie lakierem w ulubionym kolorze. Pedicure w domowym zaciszu to nie tylko sposób na skuteczną pielęgnację, ale również na odpoczynek i relaks – z korzyścią dla urody.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =