Home > Life & Style > Jak dobrać sukienkę do figury?

Jak dobrać sukienkę do figury?

Kobiece sylwetki przybierają różne kształty, a każdy z nich ma wyraźne zalety, które warto podkreślić niebanalnym strojem. Najpopularniejszy podział uwzględnia 5 typów figur: figurę chłopięcą w kształcie prostokąta, figurę gruszki, trójkąta, jabłka oraz figurę klepsydry, która podobno jest najbardziej atrakcyjna. Prawda jest jednak taka, że każda kobieta może wyglądać i czuć się doskonale w swoim ciele, jeśli prawidłowo dobierze garderobę. Typ figury nie jest powodem do popadania w kompleksy, a jedynie cenną wskazówką, służącą do łatwego doboru fasonu sukienki. Kroje sukienek są w stanie wizualnie zrównoważyć wygląd figury, dodając nieco objętości kobietom szczupłym, lub kamuflując niedoskonałości kobiet o obfitszych kształtach.

Modne fasony sukienek dla poszczególnych figur

Dobrze dobrana sukienka uwydatnia zalety sylwetki i wpływa na poprawienie proporcji. Kobiety o figurze gruszki, posiadające szerokie biodra i wąskie ramiona, powinny sięgać po modele eksponujące górne partie ciała i zakrywające uda. W ich przypadku sprawdzą się głębokie dekolty, bogate zdobienia przy szyi oraz luźno puszczony dół sukienki, najlepiej w kształcie litery A. Dla sylwetki trójkąta i gruszki idealne będą długości do połowy uda lub przed kolano, ukazujące smukłe nogi. Figura klepsydry i prostokąta może bez obaw nosić wszystkie fasony, nawet te najbardziej obcisłe i z wyraźnie zarysowaną talią. Kobiety o chłopięcej figurze dodadzą sobie nieco krągłości, wybierając sukienkę z fałdkami i zakładkami na biuście.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =