Home > Life & Style > Nocne polowania – w jaki sprzęt należy się wyposażyć?

Nocne polowania – w jaki sprzęt należy się wyposażyć?

Polowanie nocą jest bardzo wymagające ze względu na niekorzystne warunki panujące w lesie. Jest to czas, gdy zwierzyna wychodzi ze swoich kryjówek, ale dostrzeżenie jej gołym okiem jest niemożliwe przez mrok, jaki panuje nocą. Warto dowiedzieć się, w jakie gadżety warto się zaopatrzyć na takie polowanie.

Co zabrać ze sobą na nocne polowanie?

Zdecydowanie najbardziej potrzebnymi akcesoriami podczas nocnego polowania są noktowizory. To urządzenia, które wykorzystują minimalną nawet ilość światła, jakie emitują gwiazdy czy księżyc. Światło to odbija się od obiektywu, a dzięki zastosowanej w nim technologii sygnał ten jest wzmocniony, co umożliwia widzenie w nocy. Nowoczesne noktowizory cyfrowe umożliwiają także nagrywanie obrazu, który można automatycznie przesłać do smartfona. Tego rodzaju celowniki znajdziemy na stronie internetowej https://taniepolowanie.pl/pl/p/Celownik-noktowizyjny-PARD-NV-008S-LRF/7884. Podczas polowania nocą przydać się może również termowizor. Wychwytuje on temperaturę ciała zwierząt, a następnie sygnatura ciepła tworzy obraz termowizyjny. Dzięki temu myśliwy jest w stanie dostrzec zwierzęta, które nie tylko znajdują się w sporej odległości, ale również są ukryte np. w zaroślach.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 15 =