Nocne polowania – w jaki sprzęt należy się wyposażyć?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Nocne polowania – w jaki sprzęt należy się wyposażyć?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Polowanie nocą jest bardzo wymagające ze względu na niekorzystne warunki panujące w lesie. Jest to czas, gdy zwierzyna wychodzi ze swoich kryjówek, ale dostrzeżenie jej gołym okiem jest niemożliwe przez mrok, jaki panuje nocą. Warto dowiedzieć się, w jakie gadżety warto się zaopatrzyć na takie polowanie.

Co zabrać ze sobą na nocne polowanie?

Zdecydowanie najbardziej potrzebnymi akcesoriami podczas nocnego polowania są noktowizory. To urządzenia, które wykorzystują minimalną nawet ilość światła, jakie emitują gwiazdy czy księżyc. Światło to odbija się od obiektywu, a dzięki zastosowanej w nim technologii sygnał ten jest wzmocniony, co umożliwia widzenie w nocy. Nowoczesne noktowizory cyfrowe umożliwiają także nagrywanie obrazu, który można automatycznie przesłać do smartfona. Tego rodzaju celowniki znajdziemy na stronie internetowej https://taniepolowanie.pl/pl/p/Celownik-noktowizyjny-PARD-NV-008S-LRF/7884. Podczas polowania nocą przydać się może również termowizor. Wychwytuje on temperaturę ciała zwierząt, a następnie sygnatura ciepła tworzy obraz termowizyjny. Dzięki temu myśliwy jest w stanie dostrzec zwierzęta, które nie tylko znajdują się w sporej odległości, ale również są ukryte np. w zaroślach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kamper – zbudować czy wynająć?
Podróżowanie kamperem to coraz popularniejszy sposób na spędzanie urlopu. Turystyka tego typu daje ogromną swobodę przemieszczania się, dowolność kreowania trasy […]
Polecamy