Sposoby na zaoszczędzenie miejsca w łazience

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Sposoby na zaoszczędzenie miejsca w łazience
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym każdego dnia spędzamy całkiem sporą ilość czasu. To tam bierzemy szybki prysznic na dobry początek poranka i długą, relaksującą kąpiel późnym wieczorem. Panie często wykonują w łazience makijaż i dbają o swą urodę poprzez stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Nie zawsze nasza łazienka ma odpowiednio duży metraż. Co więc zrobić aby jak najlepiej wykorzystać posiadaną przestrzeń i nie zmarnować ani jednego jej metra?

Wielofunkcyjne wyposażenie

Najważniejszą zasadą jest sięganie po elementy wyposażenia wnętrz, które są wielofunkcyjne. Doskonałym przykładem jest szafka do zawieszenia nad umywalką, która posiada lustro. Dzięki temu nie musimy umieszczać go na ścianie, do której możemy przykładowo zamiast tego przytwierdzić rząd wieszaków. Wybierajmy meble, które otwierają się w sposób, który nie będzie utrudniał nam wykonywania codziennych czynności. Znakomitym rozwiązaniem będzie również zaopatrzenie się w specjalne organizery do szuflad, które pozwolą na utrzymanie porządku a zarazem maksymalne zagospodarowanie miejsca.

Nowoczesne rozwiązania

Bardzo ciekawą opcją jest deska sedesowa z bidetem. Warto rozważyć również zakup suszarki na pranie, którą zawieszamy pod sufitem, a nie rozkładamy na podłodze. Jeśli posiadamy trochę wolnego miejsca na ścianach, dobrze będzie umieścić na nich niewielkie organizery wiszące. Ułożymy w nich potrzebne rzeczy, takie jak artykuły higieniczne, małe ręczniki, czy podróżną kosmetyczkę, a w razie potrzeby szybko je zdejmiemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do kogo się udać w razie problemów z układem oddechowym?
Do kogo się udać w razie problemów z układem oddechowym?
Problemy z układem oddechowym bywają na tyle duże, że nie wystarczy już lekarz rodzinny. Gałęzią nauki, która zajmuje się tym […]
Polecamy