Cięcie laserem – jakie ma plusy?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Cięcie laserem – jakie ma plusy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cięcie laserowe to proces, który wykorzystuje wiązkę lasera do cięcia materiałów. Wiązka lasera może być skupiona na miejscu mniejszym niż grubość ciętego materiału. Wiązka lasera podgrzewa powierzchnię materiału powodując jego stopienie i odparowanie wzdłuż ścieżki wiązki. Stopiony materiał bardzo szybko stygnie i zestala się tworząc rowek lub otwór w materiale.

Cięcie laserowe ma kilka zalet w stosunku do innych procesów cięcia, w tym:

Szybkość 

Cięcia laserowe mogą być zakończone w ciągu sekund, w porównaniu do minut lub godzin w przypadku niektórych innych metod. Można również ciąć wiele elementów jednocześnie, co może zaoszczędzić czas przy produkcji małych ilości części.

Kontrola wymiarów 

Przy dużej liczbie parametrów wpływających na jakość części, takich jak prędkość i moc, lasery oferują bardziej precyzyjną kontrolę nad tymi zmiennymi niż inne procesy, takie jak frezowanie czy cięcie strumieniem wody. To czyni je idealnymi do produkcji części o wąskich tolerancjach lub skomplikowanej geometrii, które wymagają dokładności do tysięcznych części cala, a nie milimetrów lub cali, jak w przypadku innych metod.

Precyzja 

Wycinarka laserowa może produkować bardzo drobne szczegóły, takie jak grawerowanie (gdzie tekst lub obrazy mają być umieszczone na części) bez dodawania dodatkowych kosztów, ponieważ jest to zawarte w wycenie cięcia.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej usługi, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.sanplex.pl/uslugi/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prowadzić bezproblemową księgowość w swojej firmie?
Prowadzenie księgowości to jedno z priorytetowych zadań w każdym przedsiębiorstwie. Możliwości jest wiele – począwszy od samodzielnego rozliczania dokumentów, a […]
Polecamy