Home > Biznes i marketing > Jak się myje dachy ?

Jak się myje dachy ?

Podobnie jak podłogi, czy elewacje, także dachy wymagają czasem czyszczenia i mycia. Jako, że są to powierzchnie znajdujące się na sporej wysokości, czasem też mają charakter spadzisty i są strome, zazwyczaj celem ich wymycia wzywa się pracowników specjalistycznej firmy. Są oni przygotowani do wykonywania prac na dużych wysokościach.
Niektóre firmy zajmują się wyłącznie lub przede wszystkim pracami na wysokościach: myciem okien, elewacji i dachów. Wymaga to odpowiedniego zabezpieczenia pracownika, aby nie narazić go na utratę zdrowia lub wręcz życia.

Taka praca wiąże się z wymogiem posiadania pewnych uprawnień alpinistycznych. Oprócz tego, pracownik musi umiejętnie posługiwać się narzędziami niezbędnymi do mycia różnych powierzchni dachowych, w tym różnych dachówek i blach. Co więcej, czasem w dachach są także zamontowane okna, które wymagają zastosowania innych środków myjących, niż pozostała część dachu i to także należy mieć na uwadze.

Celem zapewnienia bezpieczeństwa osobie myjącej dachy, stosuje się specjalne uprzęże alpinistyczne, aby uniknąć upadku z wysokości.
Dodatkowo, mycie dachów zazwyczaj wykonuje się przy optymalnej, bezwietrznej i bezdeszczowej pogodzie. Deszcz i wiatr stanowią bowiem spore zagrożenie. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że i sama powierzchnia dachu bywa śliska i na tyle stroma, że bez dodatkowego zabezpieczenia, nie byłoby możliwe poruszanie się po nim celem dotarcia z myciem w każdy zakamarek.

Mycie dachów nie służy jedynie zwiększeniu estetyki budynku, ale i o usunięcie z niego mchów i porostów, które bywają powodem niszczenia tej części domu.

Artykuł napisany we współpracy z Panem Robertem, który pracuje w firmie usługowej alpinistyczno wysokościowej.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =