Home > Life & Style > Dlaczego dobrej jakości rozrusznik, to podstawa w każdym samochodzie?

Dlaczego dobrej jakości rozrusznik, to podstawa w każdym samochodzie?

Rozrusznik – zgodnie ze swoją nazwą – przeznaczony jest do rozruchu silnika spalinowego. Energia elektryczna, która jest do niego doprowadzana, przekształca się w pracę mechaniczną za pomocą silnika. Ten sprawia, że wirnik zaczyna się obracać, wprowadzając w ruch także koła zamachowe jednostki napędowej. W ten sposób wał korbowy zaczyna się obracać z właściwą prędkością, dzięki czemu inicjuje pracę silnika spalinowego. Aby cały mechanizm mógł działać bezawaryjnie, konieczna jest wysoka jakość rozrusznika. Wybierając ten element, należy postawić przede wszystkim na cenionego w branży producenta. Najlepszym wyborem będą zatem rozruszniki Iskra, które poddawane są wymagającym testom gwarantujących ich trwałość i wytrzymałość w różnych warunkach eksploatacji.

Zasada działania rozrusznika

Wiele osób zastanawia się, jak to jest w ogóle możliwe, że część niewielkich rozmiarów może inicjować ruch o wiele większych komponentów. Wszystko za sprawą małej zębatki znajdującej się na silniku spalinowym, która zapewnia niskie przełożenie. Dzięki niej wirnik rozrusznika kręci się z odpowiednio wysoką prędkością obrotową, dlatego nie wymaga dużego momentu obrotowego, aby zainicjować ruch silnika spalinowego.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =