Dlaczego dobrej jakości rozrusznik, to podstawa w każdym samochodzie?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Dlaczego dobrej jakości rozrusznik, to podstawa w każdym samochodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozrusznik – zgodnie ze swoją nazwą – przeznaczony jest do rozruchu silnika spalinowego. Energia elektryczna, która jest do niego doprowadzana, przekształca się w pracę mechaniczną za pomocą silnika. Ten sprawia, że wirnik zaczyna się obracać, wprowadzając w ruch także koła zamachowe jednostki napędowej. W ten sposób wał korbowy zaczyna się obracać z właściwą prędkością, dzięki czemu inicjuje pracę silnika spalinowego. Aby cały mechanizm mógł działać bezawaryjnie, konieczna jest wysoka jakość rozrusznika. Wybierając ten element, należy postawić przede wszystkim na cenionego w branży producenta. Najlepszym wyborem będą zatem rozruszniki Iskra, które poddawane są wymagającym testom gwarantujących ich trwałość i wytrzymałość w różnych warunkach eksploatacji.

Zasada działania rozrusznika

Wiele osób zastanawia się, jak to jest w ogóle możliwe, że część niewielkich rozmiarów może inicjować ruch o wiele większych komponentów. Wszystko za sprawą małej zębatki znajdującej się na silniku spalinowym, która zapewnia niskie przełożenie. Dzięki niej wirnik rozrusznika kręci się z odpowiednio wysoką prędkością obrotową, dlatego nie wymaga dużego momentu obrotowego, aby zainicjować ruch silnika spalinowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
2 pomysły na nowoczesną aranżację ogrodu
Posiadając własny kawałek zieleni, będziemy mogli spędzać tam każdą wolną chwilę. Należy zadbać o odpowiednie urządzenie ogrodu, dzięki czemu czas […]
Polecamy