Jak efektywnie można samemu ćwiczyć we własnym domu?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jak efektywnie można samemu ćwiczyć we własnym domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymarzona sylwetka oraz doskonała kondycja to marzenie nie jednej osoby. Nie każdy jest jednak zwolennikiem przepełnionych klubów fitness a woli wykonywać treningi w domowym zaciszu. Czy systematyczne wizyty na siłowni to obowiązek, którego nie da się przeskoczyć? Otóż można to zrobić. Ćwiczenia w domu to doskonała alternatywa dla wszystkich osób, które nie mają możliwości zapewnienia sobie regularnych wizyt w klubie fitness. Przed rozpoczęciem treningów warto pamiętać o kilku dobrych wskazówkach.

Rozgrzewka przed i rozciąganie po treningu

Pobudzenie układu sercowo-naczyniowego, podniesienie temperatury ciała a także przygotowanie mięśni oraz stawów do obciążenia z jakim będą musiały się zmierzyć podczas wykonywania ćwiczeń to podstawa każdego dobrego treningu. Odpowiednio wykonana rozgrzewka znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Po zakończeniu głównego treningu warto poświęcić chociaż 10-15 minut na tak zwany stretching. Zadowalające efekty można otrzymać za sprawą korzystania z takich przyrządów jak taśma do ćwiczeń. Dzięki rozciąganiu organizm będzie w stanie szybciej się zregenerować.

Użyj akcesoriów

Hantle, steper, rowerek stacjonarny czy też piłka lekarska to przyrządy jakie pomogą w treningach zapewniając dodatkowe obciążenie. Przy ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała dobrym rozwiązaniem będzie także guma do podciągania czy choćby specjalny drążek, który można zamontować w wąskim przejściu.

Śledź trenerów

Media społecznościowe pozwalają być praktycznie cały czas w kontakcie z osobami z branży fitness. Wielu trenerów chętnie dzieli się swoją wiedzą tworząc infografiki, posty a także filmy, w których pokazują ćwiczenia a także odpowiedni sposób ich wykonywania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przyprawy, które podkreślają smak dań
Gotowanie to czynność, która dla wielu osób jest relaksująca i pozwala na okazanie innym ciepłych uczuć. Kulinarne eksperymenty potrafią przynieść […]
Polecamy