Auto po wypadku – kiedy złomowanie to konieczność?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Auto po wypadku – kiedy złomowanie to konieczność?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadki zdarzają się regularnie, spowodowane jest to głównie dużym natężeniem ruchu, brakiem uwagi, zmęczeniem, a także pośpiechem. Zdarzają się sytuacje, gdy pojazd po takim zdarzeniu może nie nadawać się już do dalszego użytku. Kiedy pojazd trzeba oddać do kasacji, a kiedy możliwe jest jeszcze jego uratowanie? Informacje te będą przydatne dla każdego kierowcy, ponieważ każdemu może przydarzyć się wypadek.

Kwestia opłacalności

Najważniejszą kwestią jest opłacalność naprawy auta po wypadku. Jeżeli nie było to nic poważnego i wygięciu uległy np. drzwi, błotnik lub zderzak przedni, można taki samochód bez problemów doprowadzić do porządku. Niestety gdy zniszczeniu uległy elementy konstrukcyjne auta, takie jak podłużnice albo elementy nośne podłogi, naprawa może być już nieopłacalna. Wtedy powinniśmy znaleźć firmę, która prowadzi złomowanie aut w Szczecinie i tam odprowadzić wrak auta. Większość firm dysponuje lawetami, wobec tego nie musimy martwić się o transport pojazdu, który nie może już poruszać się o własnych siłach.

Odpowiedzialność

Niezmiernie ważne jest także to, kto za wypadek odpowiada. Jeżeli była to nasza wina, to niestety nie przysługuje nam odszkodowanie. Oznacza to, że nie posiadając polisy autocasco (AC), za całą naprawę musielibyśmy zapłacić z własnej kieszeni. Wtedy lepszym wyjściem z sytuacji może być złomowanie, zwłaszcza gdy auto jest już stare i jego wartość niewielka. Gdy jednak jesteśmy poszkodowanymi, mamy prawo do odszkodowania z polisy OC sprawcy. Wtedy nie płacimy z własnej kieszeni za naprawę i jeżeli tylko ubezpieczyciel nie orzeknie szkody całkowitej, auto warto naprawić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać dobrą firmę spedycyjną?
Jak wybrać dobrą firmę spedycyjną?
Wybór firmy spedycyjnej na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowanym zadaniem. Właściciel firmy zlecającej przewóz musi mieć na uwadze, […]
Polecamy