Kredyt – czy jest możliwy zwrot prowizji po jego spłaceniu?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Kredyt – czy jest możliwy zwrot prowizji po jego spłaceniu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

15 milionów – właśnie tyle kredytobiorców mieszka w Polsce. Liczba samych kredytów może być znacznie wyższa, gdyż niektórzy posiadają więcej zobowiązań, niż jedno. Jak widać, jest to bardzo popularne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Wiele osób zainteresowanych zaciągnięciem pożyczki w banku, zastanawia się, czy jest możliwy zwrot prowizji po spłaceniu kredytu. Nie jest to niczym dziwnym, gdyż prowizje stanowią sporą część całkowitego kosztu kredytu, a jej zwrot może być równoznaczny z zaoszczędzeniem niemałej sumy. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu.

Komu przysługuje zwrot prowizji ?

Według wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2019 roku, w przypadku wcześniejszej spłaty, niż przewiduje to umowa, jak najbardziej możliwe są zwroty prowizji z kredytu. Dotyczy to również wszelkich opłat związanych z odsetkami, czy ubezpieczeniem. Oznacza to, że zwrot bankowy należy się wszystkim kredytobiorcom, którzy spłacili swoje zobowiązanie wcześniej, niż deklarowali. Należy mieć na uwadze, iż dotyczy to kredytu konsumenckiego, a więc takiego, którego wysokość nie przekracza 255,50 zł lub też równowartości kwoty w walucie innej niż polska.

Obecnie sporo osób korzysta z konsolidacji kredytu. Przy zawarciu takiej umowy, wszystkie dotychczasowe zobowiązania zostają zastąpione jednym. Jest to korzystne rozwiązanie, gdyż można zyskać lepsze warunki finansowania, istnieje możliwość wydłużenia okresu spłaty oraz spłata staje się łatwiejsza – kilka rat zastępowanych jest jedną. Jest to o tyle korzystne, że zwrot prowizji przy konsolidacji kredytu jest również możliwy, pod warunkiem wcześniejszej spłaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Korzystanie z komputera przez niewidomych – czy to możliwe?
Korzystanie z komputera przez niewidomych – czy to możliwe?
Codzienne funkcjonowanie osób niewidomych ze względu na niemożność obserwowania przez nich rzeczywistości jest bardzo utrudnione. Mają one chociażby spory problem […]
Polecamy