Dieta w ciąży – o co należy zadbać?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Dieta w ciąży – o co należy zadbać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od dekad wśród polskich przyszłych mam pokutuje przeświadczenie, że ciąża to czas, w którym można sobie pofolgować. Większość ciężarnych jak mantrę powtarza tezę o jedzeniu za dwoje. Niestety w praktyce sprawa wygląda inaczej, a dietetycy biją na alarm, ponieważ poważne ciążowe zaniedbania źle wpływają nie tylko na mamy i ich powrót do formy po porodzie, ale także na maluszki. Każdy szkodliwy składnik spożywany przez ciężarne trafia do rosnącego pod sercem dziecka. By mu nie szkodzić, trzeba jeść zdrowo, regularnie i przede wszystkim rozsądnie. Pamiętajmy także, że ciąża to nie jest dobry czas na odchudzanie.

O czym warto pamiętać?

Zapotrzebowanie kaloryczne w czasie tych dziewięciu miesięcy wrasta wraz ze wzrostem dziecka. Maksymalnie jest to 300 kcal więcej, niż kobieta powinna jeść, nie będąc w ciąży. W rzeczywistości przekłada się to np. na jeden jogurt z owocami i kanapkę z chudą wędliną. Aby nie przekraczać tych wskazań, warto skorzystać z pomocy cateringu dietetycznego, który znajdziemy na tej stronie internetowej https://lovecatering.pl/diety/dieta-mama/. To oferta przygotowana przez specjalistów do spraw żywienia z myślą o mamach i ciężarnych. Dzięki temu zaczniemy jeść zdrowe, zbilansowane posiłki, dzidziuś będzie rozwijał się wzorowo, a my po porodzie szybko powrócimy do dawnej figury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Charakterystyka kostki brukowej bez fazy
Charakterystyka kostki brukowej bez fazy
Kostka brukowa jako wyrób różni się między sobą zarówno kształtem jak i kolorem. Warto jednak wiedzieć, że jej odmienność polega […]
Polecamy