Home > Zdrowie > Dieta w ciąży – o co należy zadbać?

Dieta w ciąży – o co należy zadbać?

Od dekad wśród polskich przyszłych mam pokutuje przeświadczenie, że ciąża to czas, w którym można sobie pofolgować. Większość ciężarnych jak mantrę powtarza tezę o jedzeniu za dwoje. Niestety w praktyce sprawa wygląda inaczej, a dietetycy biją na alarm, ponieważ poważne ciążowe zaniedbania źle wpływają nie tylko na mamy i ich powrót do formy po porodzie, ale także na maluszki. Każdy szkodliwy składnik spożywany przez ciężarne trafia do rosnącego pod sercem dziecka. By mu nie szkodzić, trzeba jeść zdrowo, regularnie i przede wszystkim rozsądnie. Pamiętajmy także, że ciąża to nie jest dobry czas na odchudzanie.

O czym warto pamiętać?

Zapotrzebowanie kaloryczne w czasie tych dziewięciu miesięcy wrasta wraz ze wzrostem dziecka. Maksymalnie jest to 300 kcal więcej, niż kobieta powinna jeść, nie będąc w ciąży. W rzeczywistości przekłada się to np. na jeden jogurt z owocami i kanapkę z chudą wędliną. Aby nie przekraczać tych wskazań, warto skorzystać z pomocy cateringu dietetycznego, który znajdziemy na tej stronie internetowej https://lovecatering.pl/diety/dieta-mama/. To oferta przygotowana przez specjalistów do spraw żywienia z myślą o mamach i ciężarnych. Dzięki temu zaczniemy jeść zdrowe, zbilansowane posiłki, dzidziuś będzie rozwijał się wzorowo, a my po porodzie szybko powrócimy do dawnej figury.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =