Jak ważna jest dezynfekcja stóp?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Jak ważna jest dezynfekcja stóp?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dezynfekcja stóp jest kluczowym elementem kontroli zakażeń. Jest to prosta procedura, która może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się zakażeń związanych z opieką zdrowotną (HAI) z jednego pacjenta na drugiego.

Kiedy masz aktywne owrzodzenie stopy, lub otwartą ranę na stopie, ważne jest, aby nosić czyste, suche skarpety i buty przez cały czas. Pomaga to zapobiegać przedostawaniu się bakterii ze środowiska zewnętrznego do rany i wywoływaniu infekcji.

Jak należy czyścić stopy?

Umyj stopy ciepłą wodą z mydłem natychmiast po spacerze lub ćwiczeniach w miejscach publicznych, takich jak siłownie, baseny i szatnie. Należy również myć stopy przed snem lub zawsze, gdy są spocone lub wilgotne od ciepła (np. podczas upałów). Jeśli masz otwartą ranę na stopie, ważne jest, aby oczyścić obszar wokół rany wodą z mydłem kilka razy dziennie.

Pamiętaj, aby przed założeniem skarpet lub butów osuszyć stopy między palcami czystą szmatką lub ręcznikiem papierowym. Przed oczyszczeniem reszty stopy pozbądź się martwego naskórka za pomocą pumeksu lub pilnika do stóp.

Jakich produktów powinieneś używać?

Ważne jest, aby używać produktów, które są specjalnie zaprojektowane do czyszczenia stóp. Produkty te będą zawierać składniki takie jak olejek z drzewa herbacianego i kwas salicylowy, które pomagają usunąć brud i martwe komórki skóry. Znajdziesz je na stronie https://dezynfekcja.pl/produkty/higiena-stop,2,37557. Istnieją również moczenia stóp dostępne, które mogą być stosowane co noc przed snem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niezbędne przybory kuchenne, czyli co warto mieć
Niezbędne przybory kuchenne, czyli co warto mieć
Domowe wnętrza odzwierciedlają potrzeby i gust domowników. Projektowanie oryginalnych i komfortowych pomieszczeń jest możliwe dzięki wykorzystaniu funkcjonalnych mebli oraz atrakcyjnego […]
Polecamy