Rodzaje leków i sposoby ich przyjmowania

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Rodzaje leków i sposoby ich przyjmowania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leki mogą przybierać różne formy, a jest to zazwyczaj spowodowane substancją pomocniczą dla głównego składnika leczniczego. Niektóre preparaty występują jedynie z postaci syropów lub kropli, inne są zamknięte w żelowych kapsułkach, lecz najczęściej możemy spotkać się ze zwykłymi tabletkami w osłonce mającej chronić żołądek przed podrażnieniami. Postać leku wpływa także na sposób jego przyjmowania. W przypadku pigułek sprawa jest prosta, ponieważ wystarczy wziąć wskazaną przez lekarza ilość. Dużo trudniejsze są w tym przypadku syropy i krople, do których warto dokupić dodatkowe akcesoria, jeśli producent nie załączył ich do opakowania.

Podawanie leków płynnych

Najlepszym sposobem na dawkowanie wszelkiego rodzaju preparatów w płynie jest korzystanie z malutkiego, plastikowego kubeczka. Takie kieliszki do leków często możemy znaleźć w opakowaniach z syropami, jednak nie wszystkie firmy je dodają do buteleczki. Dobrze jest więc wyposażyć się w takie pojemniczki. Do kropli natomiast możemy dokupić specjalne pompki i dozowniki, które pozwolą na odmierzenie dokładnej ilości kropelek. W ten prosty sposób będziemy przyjmować, ale także podawać naszym domownikom idealne ilości leków, które szybko pomogą powrócić wszystkim do zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zdrowotne syropy
Zdrowotne syropy
Szukasz domowego sposobu na wzmocnienie odporności? Nie chcesz stosować wymyślnych suplementów diety z apteki, lecz coś naturalnego i smacznego? Wypróbuj […]
Polecamy