Home > Zdrowie > Rodzaje leków i sposoby ich przyjmowania

Rodzaje leków i sposoby ich przyjmowania

Leki mogą przybierać różne formy, a jest to zazwyczaj spowodowane substancją pomocniczą dla głównego składnika leczniczego. Niektóre preparaty występują jedynie z postaci syropów lub kropli, inne są zamknięte w żelowych kapsułkach, lecz najczęściej możemy spotkać się ze zwykłymi tabletkami w osłonce mającej chronić żołądek przed podrażnieniami. Postać leku wpływa także na sposób jego przyjmowania. W przypadku pigułek sprawa jest prosta, ponieważ wystarczy wziąć wskazaną przez lekarza ilość. Dużo trudniejsze są w tym przypadku syropy i krople, do których warto dokupić dodatkowe akcesoria, jeśli producent nie załączył ich do opakowania.

Podawanie leków płynnych

Najlepszym sposobem na dawkowanie wszelkiego rodzaju preparatów w płynie jest korzystanie z malutkiego, plastikowego kubeczka. Takie kieliszki do leków często możemy znaleźć w opakowaniach z syropami, jednak nie wszystkie firmy je dodają do buteleczki. Dobrze jest więc wyposażyć się w takie pojemniczki. Do kropli natomiast możemy dokupić specjalne pompki i dozowniki, które pozwolą na odmierzenie dokładnej ilości kropelek. W ten prosty sposób będziemy przyjmować, ale także podawać naszym domownikom idealne ilości leków, które szybko pomogą powrócić wszystkim do zdrowia.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − trzy =