Co zrobić z uszkodzonym pojazdem?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Co zrobić z uszkodzonym pojazdem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzedaż starego, ale sprawnego auta nie stanowi większego problemu, ponieważ prędzej czy później zawsze znajdziemy na niego nabywcę. Wynika to z faktu, że tzw. samochodowy rynek wtórny jest niezwykle ogromny i sprawnie funkcjonuje. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nasz pojazd jest trwale uszkodzony (np. wskutek wypadku) i nie nadaje się już do dalszej eksploatacji? Czy mimo to można na nim jeszcze zarobić, czy też jesteśmy skazani na darmowe złomowanie? Odpowiedzią na te wątpliwości jest skup aut w Gorzowie, Poznaniu czy innym mieście naszego kraju. 

Nie rezygnuj z okazji na zarobek 

Sposobów na pozbycie się uszkodzonego samochodu jest wiele, a najprostszym jest z pewnością oddanie go na złomowisko. Niestety w ten sposób pozbawiamy się możliwości zarobku, ponieważ w większości tego typu miejsc nie otrzymujemy żadnych pieniędzy lub maksymalnie kilkaset złotych (jeśli dostarczyliśmy auto samodzielnie, na własny rachunek). Alternatywą może być rozebranie pojazdu na części w garażu i wystawienie poszczególnych elementów na aukcji internetowej. Wymaga to jednak sporo wysiłku i czasu, w związku z czym większość osób rezygnuje z tego wariantu.

Zdecydowanie najlepszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest sprzedaż niesprawnego samochodu do specjalnego skupu albo stacji demontażu. Możemy tam bowiem liczyć na fachową jego wycenę dokonaną przez profesjonalnego rzeczoznawcę, a także zaświadczenie potwierdzające przyjęcie auta, którego posiadanie jest konieczne do jego wyrejestrowania. Dodajmy, że we wspomnianych miejscach otrzymamy od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych – oczywiście w zależności od stopnia uszkodzeń. Jeśli chodzi o skup aut w Nowogardzie i okolicach funkcjonuje co najmniej kilka takich miejsc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Strona internetowa i jej znaczenie dla digital marketingu w kilku słowach
Strona internetowa i jej znaczenie dla digital marketingu w kilku słowach
Internet, marketing w jego przestrzeni realizowany i niezliczona ilość witryny, gdzie każda wszelkimi sposobami i ogromem wysiłku, pragnie znaleźć się […]
Polecamy