Home > Life & Style > Co zrobić z uszkodzonym pojazdem?

Co zrobić z uszkodzonym pojazdem?

Sprzedaż starego, ale sprawnego auta nie stanowi większego problemu, ponieważ prędzej czy później zawsze znajdziemy na niego nabywcę. Wynika to z faktu, że tzw. samochodowy rynek wtórny jest niezwykle ogromny i sprawnie funkcjonuje. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nasz pojazd jest trwale uszkodzony (np. wskutek wypadku) i nie nadaje się już do dalszej eksploatacji? Czy mimo to można na nim jeszcze zarobić, czy też jesteśmy skazani na darmowe złomowanie? Odpowiedzią na te wątpliwości jest skup aut w Gorzowie, Poznaniu czy innym mieście naszego kraju. 

Nie rezygnuj z okazji na zarobek 

Sposobów na pozbycie się uszkodzonego samochodu jest wiele, a najprostszym jest z pewnością oddanie go na złomowisko. Niestety w ten sposób pozbawiamy się możliwości zarobku, ponieważ w większości tego typu miejsc nie otrzymujemy żadnych pieniędzy lub maksymalnie kilkaset złotych (jeśli dostarczyliśmy auto samodzielnie, na własny rachunek). Alternatywą może być rozebranie pojazdu na części w garażu i wystawienie poszczególnych elementów na aukcji internetowej. Wymaga to jednak sporo wysiłku i czasu, w związku z czym większość osób rezygnuje z tego wariantu.

Zdecydowanie najlepszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest sprzedaż niesprawnego samochodu do specjalnego skupu albo stacji demontażu. Możemy tam bowiem liczyć na fachową jego wycenę dokonaną przez profesjonalnego rzeczoznawcę, a także zaświadczenie potwierdzające przyjęcie auta, którego posiadanie jest konieczne do jego wyrejestrowania. Dodajmy, że we wspomnianych miejscach otrzymamy od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych – oczywiście w zależności od stopnia uszkodzeń. Jeśli chodzi o skup aut w Nowogardzie i okolicach funkcjonuje co najmniej kilka takich miejsc.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × trzy =