Home > Life & Style > Dlaczego niektórzy ludzie oklejają szyby samochodu folią?

Dlaczego niektórzy ludzie oklejają szyby samochodu folią?

Istnieje kilka różnych rodzajów oklein samochodowych. Niektóre pomagają utrzymać samochód w chłodzie, a inne zwiększają jego ciepło. Rodzaj folii, której potrzebujesz, zależy od tego, w jakiej części kraju mieszkasz i jak często jeździsz. Poza utrzymywaniem ciepła lub chłody, folia może również służyć jako element dekoracyjny, szczególnie jeśli w grę wchodzi folia do przyciemniania szyb.

Folia na gorące dni

Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, to najlepiej zainstalować odbijające ciepło samochodowe folie okienne. Dzięki temu Twój pojazd będzie chłodniejszy w miesiącach letnich, kiedy temperatury na zewnątrz są najwyższe. Jego działanie polega na zmniejszeniu ilości ciepła, które dostaje się przez okna. Jest to szczególnie pomocne, jeśli masz przyciemniane okna, ponieważ zmniejszy to ilość ciepła, które gromadzi się wewnątrz samochodu – a także pozwoli zaoszczędzić na kosztach chłodzenia! Należy pamiętać, że folie te nie są przeznaczone do regulowania temperatury wewnątrz samochodu; sprawdzają się tylko w cieplejszym klimacie.

Folia na zimne dni

Folie zatrzymujące ciepło są stosowane w celu utrzymania ciepła w pojeździe w miesiącach zimowych. Pochłaniają one część promieni słonecznych i odbijają je z powrotem do wnętrza samochodu, dzięki czemu temperatura wewnątrz nie spada zbyt nisko. Ten rodzaj folii jest doskonałym wyborem dla tych, którzy mieszkają w chłodniejszym klimacie i chcą obniżyć koszty paliwa poprzez utrzymanie ciepła w samochodzie w zimnych miesiącach.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =