Zapalniczka Zippo – Czy to dobry wybór?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Zapalniczka Zippo – Czy to dobry wybór?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapalniczki Zippo są popularne na całym świecie. Używane są zarówno przez palaczy, jak i osoby niepalące. Zapalniczki są produkowane w USA, co sprawia, że są chętnie wybierane przez wiele osób. Czy warto jednak zdecydować się na zakup takiej? Zdecydowanie tak! Dlaczego? Zippo jest bowiem dobrze znaną marką. Firma produkuje zapalniczki od 1930 roku i udało im się stworzyć opinię jednego z najlepszych producentów zapalniczek na świecie.

Historia Zippo

Zapalniczka na benzynę, lub powszechnie znana jako zapalniczka Zippo, to wiatroszczelna zapalniczka wynaleziona przez George’a G. Blaisdella w 1932 roku. Oryginalny projekt został opatentowany 20 kwietnia 1933 roku i zawierał wiatroszczelny płomień, który mógł być używany w każdych warunkach pogodowych. Wkrótce projekt został poprawiony o metalową osłonę płomienia, która stała się jego znakiem rozpoznawczym. Dzisiejsze zapalniczki Zippo wykonane są z mosiądzu i stali nierdzewnej, ale wykorzystują nowoczesne materiały takie jak tytan i plastik zamiast mosiądzu ze względu na ich niższy koszt.

Jak to działa?

Zapalniczka Zippo wykorzystuje paliwo naftowe i krzemienie do generowania iskier. Kiedy pociągniesz w górę na dźwigni zapalniczki, tworzy ona wystarczające ciśnienie, aby zapalić paliwo naftowe wewnątrz pojemnika. Pozwala to na zapalanie takich rzeczy jak papierosy lub cygara bez użycia zapałek lub zapalniczek z wkładami butanowymi, które są droższe niż przeciętne pudełko zapałek lub jednorazowe zapalniczki, które mogą być użyte tylko raz, zanim skończy się w nich paliwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak uzyskać przysługujące nam odszkodowanie?
Jak uzyskać przysługujące nam odszkodowanie?
Wypadki różnego typu zdarzają się niemal codziennie. Uniknięciu ich finansowych skutków służą różnego typu ubezpieczenia, zarówno obejmujące nasz majątek, jak […]
Polecamy