Home > Life & Style > Osocze bogatopłytkowe w kosmetologii – do czego jest wykorzystywane?

Osocze bogatopłytkowe w kosmetologii – do czego jest wykorzystywane?

Osocze bogatopłytkowe to specjalny preparat, który jest zawsze pozyskiwany z krwi danego pacjenta. Zawiera przede wszystkim zwiększoną ilość wartościowych płytek hemoglobiny, dzięki czemu wykazuje bardzo silne właściwości regenerujące oraz odmładzające. Przy jego wykorzystaniu wykonuje się niezwykle popularny obecnie wśród kobiet zabieg zwany wampirzym liftingiem. Oferuje go m.in. klinika medycyny estetycznej działająca w Krakowie, którą znajdziemy pod adresem https://proderma-clinique.pl/lifting-wampirzy.

Trzy kroki do odświeżenia wyglądu twarzy

Osocze bogatopłytkowe pochodzi bezpośrednio z organizmu pacjenta, co sprawia, że jest przez niego doskonale tolerowane. Stanowi zatem idealną alternatywę dla inwazyjnego botoksu. Zabieg liftingujący z użyciem tego preparatu skutecznie wygładza zmarszczki na twarzy, dodaje cerze pożądanej jędrności i atrakcyjnego kolorytu, pobudza skórę do szybszej regeneracji, zwęża nadmiernie szerokie pory oraz wspomaga tworzenie się zupełnie nowych naczyń krwionośnych. Osocze może ponadto wyraźnie poprawić wygląd dłoni i szyi, a nawet zahamować wypadanie włosów z głowy (poprzez wzmocnienie cebulek). Standardowa procedura rozpoczyna się od pobrania krwi z żyły pacjenta. Najlepiej, jeśli robi to wykwalifikowana pielęgniarka z uprawnieniami. Kolejnym etapem jest włożenie probówki z osoczem do wirówki medycznej, gdzie zostaje ono przekształcone na koncentrat. Zwieńczenie zabiegu to podanie preparatu techniką punktowego wstrzyknięcia pod skórę. Dodajmy, że efekty wampirzego liftingu utrzymują się przez co najmniej 6 miesięcy, ale warunkiem jest trzykrotna wizyta w gabinecie kosmetycznym.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + osiem =