Home > Dom i ogrodnictwo > Rodzaje dywanów ze względu na rodzaj tkanin

Rodzaje dywanów ze względu na rodzaj tkanin

Na rynku znajdziemy szeroką ofertę dywanów w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Wybierając model pasujący do naszego wnętrza, zwracamy uwagę głównie na wygląd i cenę, a warto również zapoznać się z właściwościami tkanin, z których są one wykonane. Każdy materiał wykazuje inne właściwości, determinując tym samym przeznaczenie produktu końcowego. Najłatwiejszy podział, jaki możemy zastosować w przypadku tego tekstylnego dodatku, jest segregacja na surowce naturalne i syntetyczne. Do pierwszej grupy należą dywany wełniane, charakteryzujące się miękkością, szlachetne jedwabie i bardziej pospolite juta, sizal oraz bawełna.

Dużą wytrzymałością odznaczają się włókna sztuczne polecane dla alergików. Możemy tu wyróżnić akryl przypominający modele wełniane, nylon, poliester. Do syntetyków należy również polipropylen świetnie sprawdzający się w przypadku dywanów dziecięcych, które znajdziemy np. tu https://dywanowo.pl/pl/c/Dywany-Plasko-tkane/2. Materiał jest ciepły, odporny na pleśń, bakterie i owady.

Dywany i wykładziny zewnętrzne

Najnowsze trendy promują zewnętrzną wersję tego, do tej pory, domowego dodatku. Modele, które sprawdzą się w zmiennych warunkach atmosferycznych, muszą wykazywać się o wiele większą wytrzymałością niż w przypadku wersji stosowanych we wnętrzach. Producenci oferują ciekawe rozwiązanie w postaci syntetycznego trawnika. Sztuczne trawy, które produkowane są głównie z polipropylenu i polietylenu, pozwolą nam na stworzenie małego ogródka w balkonowej przestrzeni. Nie jest im straszna wilgoć i stanowią interesującą alternatywę dla tradycyjnych płytek.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 6 =