Gdzie stosuje się cięcie wodą?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Gdzie stosuje się cięcie wodą?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Cięcie wodą to dość powszechna dziś technologia, dająca wielkie możliwości. Pozwala na uzyskanie powierzchni nie wymagającej dalszej obróbki bez zastosowania wysokich temperatur czy środków chemicznych, a co za tym idzie, bez zmniejszenia wytrzymałości używanego materiału.

W jakich sytuacjach można zastosować hydro-abrazję?

Cięcie wodą ma swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie obróbka termiczna mogłaby zmniejszyć wytrzymałość danego materiału. Idealnie sprawdzi się zatem w przemyśle, przy obrabianiu metali kolorowych, takich jak na przykład miedź, oraz stali czy polimerów.

Technologia ta przydatna jest zatem przy budowie maszyn pomagając w wycinaniu kół zębatych, różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych czy tworzeniu obudowy.

Praktycznie nieograniczone możliwości wykrawania skomplikowanych kształtów, pozwalają na zastosowanie hydro-abrazji także przy wyrobie artykułów dekoracyjnych. Zwłaszcza, że po uzyskaniu pożądanego kształtu, dalsza obróbka przedmiotu nie jest już konieczna.

Uzyskujemy gładką powierzchnię. Stąd też wspomniana technologia pozwala na pracę w szkle, ceramice oraz kamieniu czy nawet stali znajdując swoje zastosowanie w budownictwie, czy reklamie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pierwszy biznes – 3 najlepsze pomysły
Pierwszy biznes – 3 najlepsze pomysły
Kiedy rozpoczynasz działalność gospodarczą, ważne jest, aby wiedzieć, w co się pakujesz. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy chodzi o podjęcie […]
Polecamy