W jaki sposób można przerobić zwykłe trociny ze swojego zakładu na pellet?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
W jaki sposób można przerobić zwykłe trociny ze swojego zakładu na pellet?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trociny to odpady powstające w wyniku obróbki drewna. Obecnie coraz częściej po przetworzeniu w pellet wykorzystywane są jako paliwo w instalacjach grzewczych. Naturalny surowiec można kupić w sklepach z opałem lub wytworzyć samodzielnie przy pomocy odpowiedniego sprzętu.

Sprzęt do samodzielnej produkcji pelletu

Wytwarzanie tego rodzaju paliwa stałego w formie granulatu umożliwiają peleciarki. To proste w budowie urządzenia elektryczne wyposażone w ruchome rolki oraz stałe matryce, przez które przeciskane są trociny. Średnica otworów może być zróżnicowana i dostosowana do potrzeb użytkownika. Urządzenie jest niezawodne i łatwe w obsłudze. Doskonale nadaje się do przetwarzania trocin z drzew liściastych lub iglastych. Dobrej jakości pellet charakteryzuje się kalorycznością podobną do ekogroszku, a podczas jego spalania nie powstają gazy cieplarniane.

Linia produkcyjna do wytwarzania pelletu

Korzystanie z peleciarek to znakomity sposób na znaczące zredukowanie kosztów ogrzewania w zakładach stolarskich. Inwestycja w tego rodzaju sprzęt pozwala na zagospodarowanie i przetworzenie odpadów produkcyjnych i wykorzystanie ich, jako czyste i ekologiczne paliwo. W zależności od potrzeb możliwy jest zakup pojedynczego urządzenia lub skompletowanie linii produkcyjnej do wytwarzania pelletu. W jej skład poza peleciarką wchodzi także podajnik ślimakowy dostarczający surowiec, system nawilżania niezbędny do stworzenia miękkiej biomasy, bęben kalibrujący oraz schładzający pellet, a także zamknięty system odciągowy i panel sterujący.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?
Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?
Zdjęcia zawsze są wyjątkową pamiątką. Pozwalają zatrzymać dowolną chwilę, która drugi raz się już nie zdarzy. Właśnie dlatego tak wielu […]
Polecamy