W jaki sposób można przerobić zwykłe trociny ze swojego zakładu na pellet?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
W jaki sposób można przerobić zwykłe trociny ze swojego zakładu na pellet?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trociny to odpady powstające w wyniku obróbki drewna. Obecnie coraz częściej po przetworzeniu w pellet wykorzystywane są jako paliwo w instalacjach grzewczych. Naturalny surowiec można kupić w sklepach z opałem lub wytworzyć samodzielnie przy pomocy odpowiedniego sprzętu.

Sprzęt do samodzielnej produkcji pelletu

Wytwarzanie tego rodzaju paliwa stałego w formie granulatu umożliwiają peleciarki. To proste w budowie urządzenia elektryczne wyposażone w ruchome rolki oraz stałe matryce, przez które przeciskane są trociny. Średnica otworów może być zróżnicowana i dostosowana do potrzeb użytkownika. Urządzenie jest niezawodne i łatwe w obsłudze. Doskonale nadaje się do przetwarzania trocin z drzew liściastych lub iglastych. Dobrej jakości pellet charakteryzuje się kalorycznością podobną do ekogroszku, a podczas jego spalania nie powstają gazy cieplarniane.

Linia produkcyjna do wytwarzania pelletu

Korzystanie z peleciarek to znakomity sposób na znaczące zredukowanie kosztów ogrzewania w zakładach stolarskich. Inwestycja w tego rodzaju sprzęt pozwala na zagospodarowanie i przetworzenie odpadów produkcyjnych i wykorzystanie ich, jako czyste i ekologiczne paliwo. W zależności od potrzeb możliwy jest zakup pojedynczego urządzenia lub skompletowanie linii produkcyjnej do wytwarzania pelletu. W jej skład poza peleciarką wchodzi także podajnik ślimakowy dostarczający surowiec, system nawilżania niezbędny do stworzenia miękkiej biomasy, bęben kalibrujący oraz schładzający pellet, a także zamknięty system odciągowy i panel sterujący.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co jest potrzebne do zaistnienia firmy w sieci internetowej?
Co jest potrzebne do zaistnienia firmy w sieci internetowej?
Rozwojowe przedsiębiorstwa nieustannie poszukują nowych rozwiązań. Niebagatelne znaczenie ma nie tylko wysoka jakość produktów i usług, ale także efektywna reklama. […]
Polecamy