Niszczarka przemysłowa, a tradycyjna – różnice i kwestie parametrów

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Niszczarka przemysłowa, a tradycyjna – różnice i kwestie parametrów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ze względu na wprowadzenie ustawy RODO, firmy i przedsiębiorstwa, które zbierają i przechowują wrażliwe dane swoich klientów lub kontrahentów, powinny posiadać w biurze niszczarkę do dokumentów. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli niszczarek, które jednak znacząco się od siebie różnią. Jakie są zatem różnice w parametrach niszczarek przemysłowych i tradycyjnych?

Urządzenia przemysłowe

Modele korporacyjne są przeznaczone do niszczenia grubych plików dokumentów. Przemysłowa niszczarka do dokumentów może w krótkim czasie zniszczyć nawet 500 stron na raz czyli całe segregatory lub tomy. Urządzenia tego typu są wyposażone w niezwykle potężne układy napędowe, a przy tym posiadają również bardzo trwałe noże tnące. Zostały opracowane przez specjalistów do niszczenia ogromnych ilości materiałów oraz z myślą o ciągłej eksploatacji przez bardzo długi czas. Zdecydowana większość modeli potrafi zniszczyć dokumenty ze zszywkami czy spinaczami. 

Urządzenia tradycyjne

Niszczarki przeznaczone do użytku domowego lub w małym biurze to najczęściej urządzenia, które mogą zniszczyć ok. 10 kartek na raz. Są niewielkich rozmiarów, a tryb ich pracy jest cichszy niż w przypadku niszczarek przemysłowych. Warto jednak pamiętać o tym, że urządzenia tradycyjne mogą się szybko przegrzewać, a przez to tryb ich pracy ulega nieznacznemu wydłużeniu. Z uwagi na swoje parametry, niszczarki tego typu dostępne m.in. na stronie https://centrumniszczarek.pl/ znajdują zastosowanie również w domowym zaciszu w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o swój kręgosłup podczas pracy w biurze?
Kiedyś jedyną słuszną i przynoszącą warte zachodu zarobki pracą była ta fizyczna, wykonywana głównie w fabrykach. Stąd była ona znacznie […]
Polecamy