Home > Zdrowie > Psycholog – czym się zajmuje?

Psycholog – czym się zajmuje?

Psychologowie pomagają ludziom z wieloma różnymi problemami. Niektórzy psychologowie pracują w szpitalach i klinikach, pomagając pacjentom w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi lub stresem. Inni pracują na uniwersytetach, ucząc i prowadząc badania. Niektórzy pracują w agencjach rządowych, takich jak wojsko lub policja.

Psychologowie używają wielu narzędzi, aby pomóc swoim pacjentom, w tym:

Psychoterapia 

Psychologowie stosują psychoterapię w celu leczenia chorób psychicznych i poprawy zdrowia psychicznego. Robią to, pomagając pacjentowi zrozumieć, jak jego myśli i uczucia wpływają na jego zachowanie i odwrotnie. Mogą również pomóc w zbadaniu przyczyn pewnych problemów w życiu, abyś mógł nauczyć się strategii radzenia sobie ze stresem, podejmowania decyzji lub rozwiązywania problemów w związku.

Doradztwo 

Doradztwo jest podobne do terapii, ale nie wymaga tak bezpośredniego kontaktu pomiędzy doradcą a klientem jak w przypadku sesji terapeutycznych. Na przykład, doradca może spotkać się z osobą lub członkami rodziny jeden na jeden lub z grupą osób, które mają podobne problemy. Doradcy mogą również pracować z całymi organizacjami lub społecznościami w celu poprawy ich funkcjonowania.

Testy 

Psychologowie często przeprowadzają testy mierzące inteligencję, cechy osobowości, emocje i inne aspekty zdrowia psychicznego, takie jak zaburzenia nastroju (depresja) lub zaburzenia lękowe (np. zespół stresu pourazowego). Testy te są wykorzystywane do identyfikacji mocnych i słabych stron, a także określenia możliwych przyczyn trudności emocjonalnych, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie w domu.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to psycholodzy Toruń, jest miastem gdzie znajdziesz wielu specjalistów.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 12 =