Nieruchomość – co warto wiedzieć przed jej kupnem?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Nieruchomość – co warto wiedzieć przed jej kupnem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zazwyczaj zakup nieruchomości jest jedną z największych inwestycji w życiu. Niezależnie od tego czy jest to zakup czysto inwestycyjny czy też nieruchomość ma służyć celom mieszkaniowym warto dokładnie przemyśleć jej wybór oraz szczegółowo zapoznać się z podpisaną umową. Przed jej zawarciem należy sprawdzić, czy nieruchomość obarczona jest jakimikolwiek długami, a także czy nie ciąży na niej hipoteka. Ważnym elementem jest także sprawdzenie czy umowa podpisywana jest z faktycznym właścicielem nieruchomości. Może okazać się, że mieszkanie lub dom należy do dwóch lub większej ilości osób, co może znacznie skomplikować proces zakupu. 

Bezpieczny zakup nieruchomości

Ponadto należy być także czujnym i wrażliwym na różnego rodzaju próby oszustwa oraz wyłudzenia środków finansowych. Zdarza się często, że sprzedający zawyża celowo metraż nieruchomości, aby w ten sposób uzyskać za nią wyższą cenę. Dlatego należy samodzielnie zmierzyć poszczególne pomieszczenia lub też cały budynek z zewnątrz, aby upewnić się że metraż podany w umowie jest rzeczywisty. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z profesjonalnej pomocy biura nieruchomości, dostępnego na stronie internetowej https://www.novainvestment.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wygląda rozwód z orzekaniem o winie?
Jak wygląda rozwód z orzekaniem o winie?
Rozwód to zawsze trudny i bolesny moment w życiu dwojga ludzi, których jeszcze do niedawna łączyły silne więzi. Problem jest […]
Polecamy