Home > Dom i ogrodnictwo > Nieruchomość – co warto wiedzieć przed jej kupnem?

Nieruchomość – co warto wiedzieć przed jej kupnem?

Zazwyczaj zakup nieruchomości jest jedną z największych inwestycji w życiu. Niezależnie od tego czy jest to zakup czysto inwestycyjny czy też nieruchomość ma służyć celom mieszkaniowym warto dokładnie przemyśleć jej wybór oraz szczegółowo zapoznać się z podpisaną umową. Przed jej zawarciem należy sprawdzić, czy nieruchomość obarczona jest jakimikolwiek długami, a także czy nie ciąży na niej hipoteka. Ważnym elementem jest także sprawdzenie czy umowa podpisywana jest z faktycznym właścicielem nieruchomości. Może okazać się, że mieszkanie lub dom należy do dwóch lub większej ilości osób, co może znacznie skomplikować proces zakupu. 

Bezpieczny zakup nieruchomości

Ponadto należy być także czujnym i wrażliwym na różnego rodzaju próby oszustwa oraz wyłudzenia środków finansowych. Zdarza się często, że sprzedający zawyża celowo metraż nieruchomości, aby w ten sposób uzyskać za nią wyższą cenę. Dlatego należy samodzielnie zmierzyć poszczególne pomieszczenia lub też cały budynek z zewnątrz, aby upewnić się że metraż podany w umowie jest rzeczywisty. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z profesjonalnej pomocy biura nieruchomości, dostępnego na stronie internetowej https://www.novainvestment.pl/.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − dziesięć =