Wegetarianzim – jakie ma zalety?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Wegetarianzim – jakie ma zalety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Być może słyszałeś o korzyściach zdrowotnych płynących z wegetarianizmu lub weganizmu, ale jakie są inne plusy i minusy stosowania tej diety?

Wegetarianizm jest praktyką powstrzymywania się od spożywania mięsa (w tym ryb, skorupiaków i owadów), a także może obejmować powstrzymywanie się od produktów ubocznych uboju zwierząt. Z kolei dieta, która zawiera zarówno produkty roślinne, jak i zwierzęce, znana jest jako dieta niewegetariańska.

Zalety stosowania diety wegetariańskiej

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na wegetarianizm, w tym:

Poprawa zdrowia 

Nadwaga lub otyłość zwiększa ryzyko poważnych chorób zdrowotnych, takich jak choroby serca, udar i cukrzyca typu 2. Dieta wegetariańska może pomóc w utracie wagi poprzez zmniejszenie spożycia kalorii i tłuszczu przy jednoczesnym zwiększeniu zawartości błonnika.

Zmniejszenie wpływu na środowisko

Produkcja mięsa wymaga znacznie więcej ziemi niż produkcja żywności pochodzenia roślinnego. Produkuje również więcej gazów cieplarnianych w przeliczeniu na kalorie niż żywność roślinna, ponieważ wymaga większych nakładów, takich jak nawozy, aby zwierzęta mogły urosnąć do rozmiarów rynkowych.

Aby uniknąć okrucieństwa wobec zwierząt 

Wielu wegetarian motywowanych jest troską o dobrostan zwierząt, zwłaszcza w odniesieniu do intensywnych metod hodowli zwierząt.

Jeśli chcesz zjeść smaczny posiłek i nie rezygnować ze swojej diety, to Rabka Zdrój restauracja, jest miejscem, w którym łatwo to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Własna strona www – co daje i jak ją założyć?
Własna strona www – co daje i jak ją założyć?
Własna strona w Internecie już od jakiegoś czasu postrzegana jest jako istotny element życia i funkcjonowania na świecie. Zwłaszcza w […]
Polecamy