Jak dobrać perfumy dla siebie?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jak dobrać perfumy dla siebie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu osobom dobór perfum wydaje się trudny. Jednak wraz z poznawaniem nowych zapachów i poznawaniem własnych preferencji, zadanie to staje się coraz łatwiejsze. Oto kilka wskazówek, jak dobrać perfumy dla siebie.
Na początku dobrze jest się skupić na zapachach, które już się zna lub posiada. Zapoznając się z ich nutami zapachowymi, można wywnioskować jakie grupy zapachowe najlepiej odpowiadają naszym preferencjom. Trzeba także uwzględnić porę roku, gdyż nie każdy zapach sprawdzi się uniwersalnie przez cały rok. Perfumy różnie uwalniają swoje nuty zapachowe ze względu na porę roku. W lecie zimowe perfumy, na przykład z grupy orientalnej, mogą być zbyt ciężkie i duszące.

Jeśli chodzi o perfumy dla kobiet, ich wybór jest naprawdę ogromny. Warto jest przetestować kilka zapachów, aby odnaleźć nuty zapachowe odpowiednie dla siebie. Perfumy testuje się najlepiej rano, gdy zmysł węchu nie jest jeszcze zmęczony. Najlepiej jest także testować maksymalnie trzy zapachy na raz, na przykład na zapachowych papierkach. Większa ich liczba może sprawić tylko kłopot. Dobrze jest także wybrany zapach przetestować globalnie, czyli aplikując go na szyję czy nadgarstki. Wówczas można ocenić jak zapach się rozwija, jaką ma trwałość i czy zostawia za sobą ogon zapachowy.

Wybrane perfumy można zakupić w perfumerii internetowej, oszczędzając przy tym często duże pieniądze. Jest to najlepsza opcja dla osób, które zaczynają swoją perfumeryjną przygodę. Nawet jeśli dany zapach okaże się niezbyt dobrym wyborem, jego cena internetowa nie będzie powodować wyrzutów sumienia. Taniej zakupione perfumy łatwiej jest też później odsprzedać z korzyścią dla siebie.

Bogaty wybór wysokiej jakości perfum damskich i męskich posiada internetowa perfumeria Neness. Sprawdź ofertę!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak funkcjonalnie podłączyć urządzenie elektryczne w firmach?
Jak funkcjonalnie podłączyć urządzenie elektryczne w firmach?
Czasami w warunkach hali produkcyjnej istnieje potrzeba, by podłączyć jakieś nowe urządzenie bądź maszynę. Bywa jednak, że z braku miejsca […]
Polecamy