Home > Life & Style > Jak dobrać perfumy dla siebie?

Jak dobrać perfumy dla siebie?

Wielu osobom dobór perfum wydaje się trudny. Jednak wraz z poznawaniem nowych zapachów i poznawaniem własnych preferencji, zadanie to staje się coraz łatwiejsze. Oto kilka wskazówek, jak dobrać perfumy dla siebie.
Na początku dobrze jest się skupić na zapachach, które już się zna lub posiada. Zapoznając się z ich nutami zapachowymi, można wywnioskować jakie grupy zapachowe najlepiej odpowiadają naszym preferencjom. Trzeba także uwzględnić porę roku, gdyż nie każdy zapach sprawdzi się uniwersalnie przez cały rok. Perfumy różnie uwalniają swoje nuty zapachowe ze względu na porę roku. W lecie zimowe perfumy, na przykład z grupy orientalnej, mogą być zbyt ciężkie i duszące.

Jeśli chodzi o perfumy dla kobiet, ich wybór jest naprawdę ogromny. Warto jest przetestować kilka zapachów, aby odnaleźć nuty zapachowe odpowiednie dla siebie. Perfumy testuje się najlepiej rano, gdy zmysł węchu nie jest jeszcze zmęczony. Najlepiej jest także testować maksymalnie trzy zapachy na raz, na przykład na zapachowych papierkach. Większa ich liczba może sprawić tylko kłopot. Dobrze jest także wybrany zapach przetestować globalnie, czyli aplikując go na szyję czy nadgarstki. Wówczas można ocenić jak zapach się rozwija, jaką ma trwałość i czy zostawia za sobą ogon zapachowy.

Wybrane perfumy można zakupić w perfumerii internetowej, oszczędzając przy tym często duże pieniądze. Jest to najlepsza opcja dla osób, które zaczynają swoją perfumeryjną przygodę. Nawet jeśli dany zapach okaże się niezbyt dobrym wyborem, jego cena internetowa nie będzie powodować wyrzutów sumienia. Taniej zakupione perfumy łatwiej jest też później odsprzedać z korzyścią dla siebie.

Bogaty wybór wysokiej jakości perfum damskich i męskich posiada internetowa perfumeria Neness. Sprawdź ofertę!

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + czternaście =