Jaki środek transportu najlepiej wybrać do przemieszczania się po mieście?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jaki środek transportu najlepiej wybrać do przemieszczania się po mieście?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym mieście tysiące ludzi codziennie próbuje dostać się w różne miejsca. Do pracy, szkoły, na zakupy, każdy gdzieś biegnie, musi coś załatwić, gdzieś dojść. Przemieszczanie w labiryncie uliczek i natłoku aut nie należy do najprostszych. Wymaga dużo cierpliwości, najpierw w czasie stania w korku, a następnie w szukaniu miejsca parkingowego. Komunikacja miejska może być dla niektórych rozwiązaniem, ale nie dojedziemy nią wszędzie i niestety jest dość awaryjna. Rozwiązaniem tych problemów może być wybór dwóch kółek jako środka transportu po mieście.

Zalety komunikacji rowerowej

Największą zaleta komunikacji rowerowej jest szybkość poruszania. Rowerem nie musimy stać w korku, możemy bez problemu ominąć stojące samochody. Prędkość roweru podczas jazdy po mieście nie jest duża i wynosi ok. 10 km/h. Nie wpływa to jednak znacząco na całkowity czas dotarcia z punktu A do punktu B. Poza omijaniem korków, rowerem możemy też skrócić drogę, nie musimy poruszać się tylko po drogach, możemy jechać ścieżkami rowerowymi, parkami, chodnikami. Rower miejski świetnie sprawdzi się również podczas zakupów. W zestawie ma już zamontowany tylny bagażnik, na który bez problemu można przypiąć sakwy rowerowe, w które zmieszczą się nawet duże zakupy. Jeśli miejsca nadal brakuje, można rozważyć dokupienie przedniego koszyka. Transport dzieci do żłobka czy przedszkola to żaden problem wystarczy dokupić fotelik, a starsze dzieci mogą podążać z nami na własnych rowerach.  Brak problemów z parkowaniem to kolejna zaleta rowerowego transportu. Miejskie życie staje się dużo łatwiejsze z rowerem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nie tylko lampy do czytania
W wielu nowoczesnych koncepcjach architektonicznych wnętrz unika się stosowania centralnego punktu oświetlenia. Punktowe formy oświetlenia przestrzeni pozwalają stworzyć indywidualny klimat […]
Polecamy