Home > Wypoczynek i hobby > W jaki sposób zachęcić dziecko do kąpieli?

W jaki sposób zachęcić dziecko do kąpieli?

Maluchy podzielić można na dwie grupy: uwielbiające wszelkiego rodzaju kąpiele i pływanie oraz unikające wody niczym ognia. Niechęć do rzeczonej cieczy często wynika z nieprzyjemnych doświadczeń, np. podtopienia bądź poparzenia. Stronienie od higieny (a także tracenie szans na świetną zabawę) na dłuższą metę nie ma prawa się udać, toteż należy jak najszybciej (jednak nie z użyciem siły ani gróźb) podjąć walkę z awersją pociechy. Niezależnie od tego, co powstrzymuje smyka przed myciem, warto spróbować w przyjemny sposób ,,odczarować” wieczorny rytuał. 

Frajda przede wszystkim

Chcąc zachęcić dziecko do kąpieli, najlepiej pokazać mu, iż wcale nie musi wiązać się ona z nieprzyjemnymi doznaniami, a wręcz przeciwnie – może stanowić okazję do ciekawego spędzenia czasu. Szczególną uwagę trzeba poświęcić przygotowaniu wody o optymalnej temperaturze, zaś w następnej kolejności – zadbać o gadżety. Obecnie rynek obfituje w mnóstwo bezpiecznych, posiadających bajeczne kolory, pachnących kosmetyków dla najmłodszych. W poszukiwaniu gadżetów, działających jak magnes, przyciągający maluchy do wanny, warto zapoznać się z ofertą strony https://tibunaturals.pl/. Inwestując w kule musujące lub bąbelkowe płyny do kąpieli, można mieć pewność, iż skutecznie przekona się latorośl do mycia.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =