W jaki sposób zachęcić dziecko do kąpieli?

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
W jaki sposób zachęcić dziecko do kąpieli?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maluchy podzielić można na dwie grupy: uwielbiające wszelkiego rodzaju kąpiele i pływanie oraz unikające wody niczym ognia. Niechęć do rzeczonej cieczy często wynika z nieprzyjemnych doświadczeń, np. podtopienia bądź poparzenia. Stronienie od higieny (a także tracenie szans na świetną zabawę) na dłuższą metę nie ma prawa się udać, toteż należy jak najszybciej (jednak nie z użyciem siły ani gróźb) podjąć walkę z awersją pociechy. Niezależnie od tego, co powstrzymuje smyka przed myciem, warto spróbować w przyjemny sposób ,,odczarować” wieczorny rytuał. 

Frajda przede wszystkim

Chcąc zachęcić dziecko do kąpieli, najlepiej pokazać mu, iż wcale nie musi wiązać się ona z nieprzyjemnymi doznaniami, a wręcz przeciwnie – może stanowić okazję do ciekawego spędzenia czasu. Szczególną uwagę trzeba poświęcić przygotowaniu wody o optymalnej temperaturze, zaś w następnej kolejności – zadbać o gadżety. Obecnie rynek obfituje w mnóstwo bezpiecznych, posiadających bajeczne kolory, pachnących kosmetyków dla najmłodszych. W poszukiwaniu gadżetów, działających jak magnes, przyciągający maluchy do wanny, warto zapoznać się z ofertą strony https://tibunaturals.pl/. Inwestując w kule musujące lub bąbelkowe płyny do kąpieli, można mieć pewność, iż skutecznie przekona się latorośl do mycia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria do pokoju dziecięcego
Akcesoria do pokoju dziecięcego
Pokój dziecka to magiczny świat, który powinien być urządzony zgodnie z zainteresowaniami naszego malucha i stopniem jego rozwoju psychofizycznego. Warto […]
Polecamy