Home > Wypoczynek i hobby > Przygoda z deskorolką – jaką wybrać do nauki ?

Przygoda z deskorolką – jaką wybrać do nauki ?

Każdy, kto zaczyna przygodę z deskorolką, dużo myśli o dobraniu odpowiedniego sprzętu. Jest to jak najbardziej zrozumiałe – kupno potrzebnego ekwipunku to swego rodzaju inwestycja, którą chcemy przeprowadzić mądrze. Jakie deskorolki dla początkujących będą zatem najlepsze do nauki?

Rzecz jasna nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Niemniej jednak warto zwrócić w tym miejscu uwagę na dwa sposoby zakupu deskorolki. Pierwszy – stosowany przez osoby doświadczone i profesjonalistów – to samodzielne złożenie deskorolki z pojedynczych części. Drugi sposób – polecany początkującym – to po prostu zakup kompletnej, całej deskorolki.

Załóżmy, że jako osoba dopiero ucząca się, decydujesz się na drugi z podanych wyżej wariantów. Co warto wówczas wziąć pod uwagę? Przede wszystkim pamiętaj, aby unikać wszelkich deskorolek z targów oraz marketów. Sprzęt tego typu najlepiej nabywać w wyspecjalizowanych sklepach lub z pomocą zaufanych stron internetowych.

Na jakie parametry gotowej deskorolki należy zwrócić uwagę? Warto wspomnieć w tym miejscu szczególnie o blacie. Dobrze byłoby, gdyby miał on jak najwięcej warstw, co uczyni go wytrzymalszym. Praktyka pokazuje także, że najlepszy wymiar blatu, to około 78 na 20 cm. Warto zwrócić uwagę także na twardość kółek. Początkującym poleca się głównie kółka z oznaczeniem twardości 99A. Elementem godnym uwagi są także łożyska. Warto postawić na łożyska o symbolach ABEC-3 oraz ABEC-7.

Cena godnej uwagi, kompletnej deskorolki zaczyna się już w okolicach 200 zł. Zapoznaj się z produktami dostępnymi na rynku, a z pewnością uda Ci się znaleźć coś dla siebie. Jeśli chodzi o nas, to polecamy: longboard cruiser.

Życzymy powodzenia!

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =