W jaki sposób zmobilizować siebie do uczęszczania regularnie na siłownię?

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
W jaki sposób zmobilizować siebie do uczęszczania regularnie na siłownię?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siłownia służy do ćwiczeń, ale jest też miejscem, gdzie ludzie mogą się spotkać i poznać. Jeśli chcesz choć trochę poprawić swoją formę prawdopodobnie nie chcesz spędzać czasu na siłowni pisząc SMS-y, rozmawiając przez telefon lub oglądając telewizję. Jakie są więc rozwiązania które pomogą w regularnym uczęszczaniu na siłownię?

Używaj słuchawek na uszach i słuchaj muzyki

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest użycie słuchawek lub słuchawek dousznych, dzięki którym można słuchać muzyki i nadal być w stanie usłyszeć instruktora, gdy mówią. Pomoże Ci to zachować koncentrację na zajęciach i zapobiega rozpraszaniu się tym, co dzieje się wokół Ciebie.

Ćwicz z przyjaciółmi

Innym sposobem na upewnienie się, że nie rozpraszasz się podczas treningu jest trening z przyjaciółmi, którzy mają podobne cele jak ty. W ten sposób, jeśli jedna osoba potrzebuje przerwy, ponieważ jest zmęczona lub obolała, to inny przyjaciel może przejąć ją, aby nie przegapić całkowicie swojego treningu!

Skup się bardziej na technice niż na intensywności

Jeśli jesteś początkujący w treningu, to może być lepiej dla ciebie, jeśli skupisz się bardziej na technice niż na intensywności podczas pierwszego rozpoczęcia na siłowni. Skup się na prawidłowym wykonywaniu każdego ćwiczenia, zamiast próbować podnieść jak największy ciężar – pomoże to zapobiec kontuzjom, jednocześnie pozwalając sobie na stanie się silniejszym i to w znacznie krótszym czasie. 

Nie bój się prosić o pomoc profesjonalisty fitness

Jeśli jesteś nowy w treningu (lub jeśli po prostu czujesz się trochę przytłoczony), nie bój się prosić o pomoc profesjonalisty fitness. Mogą oni udzielić wskazówek, jak zacząć, jakie ćwiczenia są najlepsze dla Twoich celów i jak często powinieneś ćwiczyć w każdym tygodniu. Takie osoby, jak i trenerów personalnych można znaleźć m.in. uczęszczając na podaną siłownię pod adresem https://familygym.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zmienić złe nawyki żywieniowe?
Jak zmienić złe nawyki żywieniowe?
Zmiana złych nawyków może być wyjątkowo trudna, szczególnie wtedy, gdy towarzyszą nam od wielu lat. Przekonał się o tym każdy, […]
Polecamy